Cedevitin talent Mazalin otišao je u španjolskog prvoligaša...

1

LOVRO MAZALIN (19) S hrvatskom reprezentacijom do 18 godina osvojio je 2014. brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Turskoj, dok je godinu dana ranije osvojio srebrnu medalju u Latviji

Španjolski košarkaški prvoligaš Zaragoza dovela je iz hrvatskog prvaka Cedevite 19-godišnjeg Lovru Mazalina, te je potpisala s njim dvogodišnji ugovor.

Mazalin, krilni igrač visok 204 cm, prošle sezone je bio na posudbi u Zadru. U hrvatskom prvenstvu je bilježio 9,3 koševa, 5,5 skokova i 2,3 asistencije po susretu.

S hrvatskom reprezentacijom do 18 godina osvojio je 2014. brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Turskoj, dok je godinu dana ranije osvojio srebrnu medalju u Latviji.

Mazalin je prvo pojačanje Zaragoze, koja je prošlu sezonu završila na 15. mjestu među 17 klubova prve španjolske lige.