Komentari 83

Kikser Igor izbacio svoje Ruse, Ronaldo je skinuo novi rekord!

4

NITKO KAO CR7 Zabio je 60. gol za Portugal u natjecateljskim utakmicama što nije uspjelo niti jednom igraču u povijesti. Portugal je razbio Novi Zeland i osvojio skupinu

Rusija je eliminirana kao domaćin s Kupa Konfederacija. Bolji od nje u Kazanju bio je Meksiko koji je slavio prekretom 2-1. Počelo je sjajno za domaće, preko Samjedova poveli su u 25. minuti, ali pet minuta poslije, Araujo vraća Meksikance u utakmicu.

Na lošu reakciju ruskog kapetana na golu, Akinfejeva.

Rusima je trebala pobjeda, pokušavali su napasti, ali onda se opet ukazao njihov kapetan i najpouzdaniji član, najbolji ruski golman dugi niz godina... Igor Akinfejev.

Na dugu loptu izletio je totalno krivo, promašio loptu i onda skoro nokautirao strijelca Hirvinga Lozana. Srećom, ovaj je prošao neokrznuto.

Na kraju je i pogodio za pobjedu Meksika.

Za potop domaćih, pobrinuo se Jurij Žirkov koji je laktom opalio protivnika i zaradio isključenje. Akinfejev je znao kiksati i na SP-u...

Nitko kao Ronaldo

U drugoj utakmici iste skupine, Portugal je očekivano i bez problema dobio Novi Zeland. Završilo je 4-0, Ronaldo je zabio u 33. minuti iz penala za vodstvo. Bernardo Silva zabio je u 37. minuti, Andre Silva u 80., a Nani u 91. za konačan rezultat.

Ronaldo je novim golom produljio niz nevjerojatnih rekorda ove sezone.

Ovo mu je bio 60. gol u međunarodnim natjecateljskim utakmicama što nije uspjelo niti jednom igraču u povijesti. Uspješniji je samo legendarni Ferenc Puskas, ali tek kad mu se pribroje prijateljske utakmice, drugi nisu ni blizu.

Skupinu je osvojio Portugal sa 7 bodova, drugi je Meksiko sa isto toliko, ali imaju lošiju gol razliku. Portugal ima +5, Meksiko +2. Rusija je završila s tri boda, Novi Zeland je na nuli.

Portugal će u polufinalu igrati protiv drugoplasirane ekipe iz skupine B, dok će Meksiko igrati protiv pobjednika skupine A. Uoči zadnjeg kola Njemačka i Čile imaju po četiri boda, a Kamerun i Australija po jedan bod.

U zadnjem kolu u nedjelju igraju Njemačka - Kamerun i Čile - Australija.

REZULTATI:

Novi Zeland - Portugal 0-4 (Ronaldo 33-11m, Bernardo Silva 37, Andre Silva 80, Nani 90+1)
Meksiko - Rusija       2-1 (Araujo 30, Lozano 52 / Samedov 25)