Komentari 491

Debakl šampiona u Maksimiru: Došli slaviti pa popili 'petardu'!

20

Nije baš slavlje kakvom su se nadali. Rijeka je osvojila povijesni naslov nakon teškog poraza od Dinama u zadnjem kolu. Stari prvaci slavili su na krilima trostrukog strijelca Soudanija protiv novih prvaka 5-2

Šampioni, šampioni, odzvanjala je pjesma više od pet tisuća navijača Rijeke na Maksimiru u nimalo šampionskoj izvedbi njihove momčadi kojoj je Dinamo utrpao pet komada u manje od sat vremena u zadnjih 90 minuta HNL-a ove sezone.

Nema što nismo vidjeli za kraj HNL sezone, sedam golova na Maksimiru, hrpa prilika, katastrofalno suđenje Marija Zebeca i njegovih pomoćnika, Soudanijev hat-trick, Dinamovu dominaciju i Rijekine igrače koji se valjda još trijezne od slavlja.

Vidjeli smo i nimalo sretnog Matjaža Keka koji je nervozno kimao glavom dok su dinamovci trpali golove u mrežu Prskala. Dinamo je slavio 5-2, nakon 50 minuta bilo je 5-1. Soudani je zabio prva tri, Vešović je pogodio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. U nastavku su Olmo i Hodžić pogodili za stare prvake, dok je Andrijašević ublažio težak poraz na Maksimiru, poraz zbog kojeg je Dinamo sad u maloj psihološkoj prednosti uoči finala Kupa.

Sreća da utakmica nije odlučivala o prvaku jer Mario Zebec i njegovi pomoćnici sudili su katastrofalno, pogotovo u situacijama pred Dinamovim golom. No Dinamo je bio bolji, u to nema nikakve sumnje, zasluženo bi dobio i bez sudačke pomoći.

Bio je to razigrani i rastrčani Dinamo koji je odlučno izašao na teren pokazavši Rijeci da nije ništa lošiji od nje. Soudani je kod svakog svog gola trčao po loptu u mrežu, kao da mu suigrači nisu rekli da je gotovo, bez obzira koliko golova zabio šampionskoj Rijeci.

No Riječani su sve to zaboravili kad je Mate Maleš uzeo pehar i podigao ga visoko u zrak...