Remi Fiorentine, asistencija Kalinića; preokret Liverpoola

4

Nikola Kalinić asistirao je za drugi gol Fiorentine u 2-2 remiju kod Basela. Monaco je doma izgubio od Anderlechta i na rubu je ispadanja. Liverpool je dobio Bordeaux

U susretu petog kola I skupine Europske lige Fiorentina je na gostovanju kod Basela odigrala 2-2, a za drugi gol 'viola' asistirao je hrvatski napadač Nikola Kalinić.

Fiorentina je doputovala u Basel po pobjedu koja bi joj osigurala plasman u 16-inu finala. Odlično je otvorila utakmicu, vodila 2-0, no od 26. minute je imala igrača manje što je Basel iskoristio, te do kraja dvoboja uspio izjednačiti i izboriti prolaz dalje. Oba gola za talijanski sastav je zabio Federico Bernardeschi (23, 36), dok su strijelci za Basel bili Marek Suchy (40) i Mohamed Elneny (74). Isključenje je zaradio Facundo Roncaglia.

Kalinić je odigrao cijeli susret za Fiorentinu, Milan Badelj je igrao do 85. minute, dok Ante Rebić nije doputovao u Švicarsku. U drugom susretu Belenenses i Lech su odigrali bez golova, s tim da je domaćin u 36. minuti promašio jedanaesterac, a neprecizan je bio Tiago Silva.

Basel je sa 10 bodova osigurao prolaz, Fiorentina je druga sa sedam bodova, dok Belenenses i Lech imaju po pet bodova. U posljednjem kolu Fiorentina će u ugostiti Belenenses, dok se u Poljskoj sastaju Lech i Basel

U skupini J Monaco je kod kuće izgubio od Anderlechta 0-2 i nadomak je ispadanja. Golove za belgijski sastav zabili su Guillaume Gillet (45+1) i Frank Acheampong (78). Danijel Subašić je branio za Monaco, dok je Mario Pašalić igrao do 62. minute.

U drugom susretu iz skupine Tottenham je na gostovanju pobijedio Karabag 1-0 i osigurao 'euro proljeće'. Pogodak odluke zabio je Harry Kane u 78. minuti.

Na ljestvici vodi Tottenham sa 10 bodova, Anderlecht ima sedam bodova, Monaco šest, a Karabag četiri boda. U zadnjem kolu sastaju se Anderlecht - Karabag i Tottenham - Monaco.

U skupini G Lazio je pobijedio Dnjipro 3-1 izborivši prolaz, a dalje ide i St Etienne nakon 1-1 kod Rosenborga. Ivan Tomečak nije nastupio za Dnjipro. Kolo prije kraja Lazio ima 13 bodova, St Etienne osam, Dnjipro četiri, a Rosenborg dva boda.

U skupini skupina H Sporting je u Moskvi pobijedio Lokomotiv 4-2 i ostao u igri za prolaz.  Vedran Ćorluka nije nastupio za ruski sastav. U drugom susretu Bešiktaš je pobijedio Skenderbeu 2-0. Uoči zadnjeg kola Bešiktaš vodi s devet bodova, Lokomotiv ima osam, Sporting sedam, a Skenderbeu tri boda. U zadnjem kolu Sporting dočekuje Bešiktaš, a Lokomotiv putuje u Albaniju.

Liverpool prošao u šesnaestinu finala

Liverpool je kod kuće pobjedio Bordeaux 2-1 i kolo prije kraja izborio je šesnaestinu finala Europske lige. Dejan Lovren igrao je cijelu utakmicu na Anfieldu u kojoj su Francuzi poveli 1-0. Saivet je zabio u 33. minuti susreta.

Kloppova momčad vraća se u sedam minuta. Prvo je Milner iz penala zabio za 1-1 da bi Benteke u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena pogodio za konačnih 2-1.

Kolo prije kraja 15 klubova osiguralo prolaz

Plasman u 16-inu finala najmasovnijeg europskog kupa osigurali su Liverpool, Lazio, St Etienne, Villarreal, Krasnodar, Basel, Tottenham, Schalke, Sparta Prag, Athletic Bilbao, Braga, te Molde, Napoli, Borussija Dortmund i Rapid.