Kauboji izgubili u dramatičnom susretu, ali izborili SP 2019.!

Imali smo ugodnih 13 razlike iz prve utakmice, ali nimalo ugodno nije bilo vidjeti Crnogorce kako odlaze na plus sedam u prvom dijelu. Hrvatska se ipak pribrala i izgubila jedan razlike u zadnjim sekundama

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je Svjetsko prvenstvo 2019. Nakon uvjerljive 32-19 pobjede u prvoj kvalifikacijskoj utakmici u Osijeku protiv Crne Gore, Kauboji su u uzvratu u podgoričkoj dvorani Morača

Imali smo ugodnih 13 razlike iz prve utakmice, ali nimalo ugodno nije bilo vidjeti Crnogorce kako odlaze na plus sedam u prvom poluvremenu (13-6), bez obzira što je Lini Červar dao šansu mnogim mladim igračima.

Kaubojima se obio o glavu 'lako ćemo' ulazak u utakmicu, ali ipak su se pribrali i umirili domaćina. Na poluvremenu je bilo prihvatljivih 18-14 za Crnu Goru koja je polako padala u nastavku. Prednost Crnogoraca više se nije bila više od četiri gola, a Hrvatska je bila sve bliže, gol po gol i 15 minuta prije kraja došli smo na samo gol zaostatka (23-22), a ubrzo nakon toga smo izjednačili (26-26).

Zadnji napad, drama. Rezultat je bio 31-31, do kraja osam sekundi, a Crna Gora ima napad. Kreću domaćini brzo, Šego sjajno brani, lopta se odbija, a suci pokazuju na sedmerac! Vrijeme je isteklo, loptu je uzeo Miloš Vujović i zabio za 32-31 pobjedu Crne Gore.

Horvat je bio naš najbolji strijelac sa sedam golova, Štrlek je zabio šest, Cindrić četiri. Kod Crne Gore najbolji je bio Vujović koji je zabio osam komada, uključujući pobjednički sedmerac.

Bez obzira na poraz, Hrvatska je osigurala SP zahvaljujući briljantnoj prvoj utakmici u Osijeku.