Potpuna dominacija Hamiltona: Uzeo Mađarsku ispred Ferrarija

Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) pobjednik je Velike nagrade Mađarske, 12. utrke sezone Formule 1 vožene na stazi Hungaroring pokraj Budimpešte.

Svjetski prvak Hamilton je svojom 67. pobjedom u karijeri i petom ove sezone povećao svoje vodstvo u ukupnom poretku. Britanac je bio prvi u kvalifikacijama, a u nedjelju je pobijedio bez poteškoća, vodeći od starta do cilja.

Iza Hamiltona su ciljem prošli dva Ferrarija - Sebastiana Vettela i Kimija Räikkönena

Uoči ljetne stanke u F1 Hamilton vodi s 24 boda više od Vettela. Sezona Formule 1 se nastavlja 24. kolovoza u belgijskom Spa-Francorchampsu.