Viral

Komentari 2

Pas Stormy dobio medalju jer je otrčao cijeli polumaraton

Pas lutalica po imenu Stormy završio je polumaraton u Australiji zajedno s "ljudskim natjecateljima" i osvojio je medalju za sudjelovanje, a osvojio je također i ljudska srca, javlja australski ABC News.

Stormy je prošao 21 kilometar Goldfields Pipeline polumaratona u blizini grada Kalgoorlie u zapadnoj Australiji za dva i pol sata, što je prosječno vrijeme trkača.

Prije početka polumaratona družio se s ljudima a kada su počeli trčati krenuo je za njima, izjavio je organizator utrke Grant Wholey.

Wholey je rekao da je pas iz obližnje aboridžinske zajednice i da su lokalni učitelji rekli kako se odaziva na ime Stormy.

Koordinatorica maratona Allison Hunter kazala je da nikada nije vidjela takvo što.