Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Mještani župniku potajno kupuju automobil Škodu

None Foto: Krešimir Žanetić

Vjernici su odlučili don Ivanu Čotiću za oproštaj darovati automobil Škodu, no iako ga svi vole, akcija je posvađala stanovnike Makarske...

Ne znamo čija je ovo ideja, ali je smatramo malo pretjeranom. Traži se da svaka od 400 obitelji župe Kraljice Mira u Makarskoj uplati po 300 kuna za novi auto svećeniku koji uskoro odlazi iz naše župe. Radi se o don Ivanu Čotiću, zaista izvrsnom čovjeku, najboljem svećeniku kojeg je naša župa imala. No bez obzira što se u pozivu kaže da su prilozi dobrovoljni, mislimo da će to mnogima stvoriti problem. Ima onih koji žive od 1000 kuna i ovaj iznos im je zaista prevelik, kažu članovi jedne makarske obitelji koja pripada župi Kraljice Mira, a koja je željela ostati anonimna. No postavlja se pitanje, kako nadalje kažu, hoće li se u crkvi čitati imena onih koji su uplatili taj iznos, što će automatski na neki način biti prozivanje ostalih koji to nisu htjeli ili nisu mogli prihvatiti. Prema riječima članova ove obitelji, don Ivan Čotić ne zna za plan svojih župljana. O njegovoj skromnosti, kažu, govori i podatak da vozi prastaru Škodu Fabiju. Kao takav svakako zaslužuje posebnu pažnju za rastanak, samtraju oni, ali je po njima ipak pri izboru poklona trebalo razmisliti i o prilikama u kojima mnogi ljudi danas žive. PISMO ZA OMILJENOG ŽUPNIKA Don Čotić iz župe odlazi 19. kolovoza, a pismo kojim se župljane moli da skupe novac kako bi mu kupili novi auto kruži već dva tjedna.

Komentiraj, znaš da želiš!