Komentari 6

A imala ju je... Martić ispala od 1. na svijetu nakon velike bitke

A imala ju je...  Martić ispala od 1. na svijetu nakon velike bitke
1

Bez obzira na priliku, Martić neće imati razloga biti nezadovoljna jer od ponedjeljka će biti 16. tenisačica svijeta. I s velikim šansama da ugleda WTA Elite Tophyju u Zhuhaiju

Četiri je puta u karijeri Petra Martić pobjeđivala tenisačice iz Top 10, najzvučnija je žrtva Karolina Pliškova koja je bila druga na svijetu kada je izgubila od Dućanke, koja je, pak, u Wuhanu imala priliku za skalp karijere. Ashleigh Barty, prva igračica svijeta, bila je u ozbiljnim problemima protiv naše najbolje tenisačice, ali svaki se put, u prvom i trećem setu, iz njih uspješno izvukla i rezervirala mjesto (7-6 (6), 3-6, 6-3) u polufinalu WTA Wuhana nakon gotovo dvoipolsatne borbe.

00:19

Martić se u prvom setu vratila s 1-4, kod 5-5 je imala dvije vezane break-lopte pa onda gem kasnije spasila set-loptu. U tie-breaku je opet okrenula 1-4, stigla do set-lopte na 6-5, međutim, tu je ostala previše pasivna i Australka je, između ostalog, pokazala zašto je prva na svijetu.

Što bi bilo kad bi bilo... Martić nije ostala mislima dugo u toj propuštenoj prilici, uzela je drugi set sa 6-3 i treći otvorila breakom. Ispustila je odmah sljedeći gem u kojemu je imala 40-15 i tu su se kola krenula spuštati nizbrdo. Još je nekako preživjela četvrti gem, ali onaj osmi ne. Barty je tu prelomila meč, drugi protiv Martić nakon Miamija prošle godine, i dovršila ga na trećoj meč-lopti. I usput prekinula strašan Petrin niz od 16 uzastopnih pobjeda kada bi meč otišao u treći set.

Bez obzira na priliku, Petra neće imati razloga biti nezadovoljna jer od ponedjeljka će ostati najbolja hrvatska tenisačica, štoviše, skočiti na 16. mjesto. I imati velike šanse da ugleda WTA Elite Tophyju u Zhuhaiju.