Komentari 3

Aco otkrio tajnu pobjede protiv Francuza: Malo nas je ponijelo

1

Francuska, domaći teren, a još je i legitiman kandidat za zlato... Možda smo otišli malo u ekstremnu minutažu određenih igrača, ali svi smo htjeli ovo dobiti, rekao je izbornik Aco Petrović

Hrvatska je na pripremnom turniru u Orleansu pobijedila Francusku 92-87. Bojan Bogdanović je s 21 košem bio najbolji strijelac, a tome je dodao tri skoka i tri asistencije. Dario Šarić je sa 16 koševa, 10 skokova i četiri asistencije bio najučinkovitiji igrač utakmice.

Izbornik hrvatskih košarkaša Aleksandar Petrović nije previše rotirao pa su najbolji, poput Bojana Bogdanovića i Darija Šarića na parketu proveli nešto više vremena od planiranog. Bogdanović je odigrao gotovo 30 minuta, a Šarić 28 minuta.

- Ponijela nas je Francuska i njezin domaći teren i to što je legitimni kandidat za zlato na EuroBasketu, tako da smo otišli možda malo u ekstremnu minutažu određenih igrača. Međutim, svi smo htjeli dobiti utakmicu, da jednostavno dobijemo posljednji 'input' što i kako trebamo raditi, odnosno ponašati se ako želimo napraviti dobre stvari. To smo danas napravili - izjavio je izbornik Petrović.

- Podignuli smo agresiju drugo poluvrijeme, dobili smo od igrača koji je ušao kao dvanaesti u rotaciji neviđenu energiju na kraju utakmice. Prema tome, ako mogu reći 'light motiv' utakmice, onda je to dvanaesti koji je ušao u igru, Ramljak, koji je napravio fantastičan posao na svim njihovim bekovima.

Hrvatska će nastup u Orleansu zaključiti u srijedu (20 sati) utakmicom protiv

🔥 Hrvatska na turniru u Orleansu pobijedila Francusku 87:92 - bravo dečki! Dario Šarić proglašen igračem utakmice sa 16 ubačenih poena i 10 upisanih skokova. 💪 ➡️Pročitaj više: https://goo.gl/dU7CKy