Komentari 400

Fantastični Dinamo pregazio Fenerbahče u rapsodiji od igre!

8

Veličanstvenu igru pokazao je Dinamo pred 17.570 ljudi na Maksimiru srušivši turskog velikana Fenerbahče 4-1 u prvom kolu Europske lige. Hajrović je zabio dva gola, Šunjić i Olmo po jedan

Pravu lekciju očitao je Dinamo Fenerbahčeu i premoćno došao do pobjede. Junak modrih bio je Izet Hajrović koji je kao navijen trčao cijelu utakmicu, a prilikom izlaska iz igre ga je dočekao gromoglasni pljesak s lijepo ispunjenog Maksimira, kojeg će sigurno pamtiti cijeli život. Gosti su podcijenili Dinamo dovevši oslabljeni sastav u Zagreb. Tu grešku Phillipea Cocua Nenad Bjelica je iskoristio doktorski i pripremio taktiku za Turke na koju nisu imali odgovora. Dinamu je ovo najveća pobjeda u europskoj ligi nakon Beverena, kojeg su davne 2004. pobijedili 6-1. Rapsodiju na Maksimiru gledalo je 17.570 navijača koji su sigurno sa smiješkom na licu napustili stadion.

Dinamo je poveo u 16. minuti preko Ivana Šunjića nakon gužve u šesnaestercu turske momčadi. Gavranović je uputio povratnu loptu prema Šunjiću koji s desetak metara prizemnim udarcem pogađa sami donji desni kut.  U 27. minuti Zagrepčani su došli do novog gola nakon lijepe akcije u kojoj je Gavranovič primio dugačak pas i petom ostavio loptu Hajroviću koji probija turskog vratara.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Turci su smanjili udarcem glavom Romana Neustädtera nakon udarca s kuta Topala. No, u 57. minuti nevjerojatna pogreška dvojice turskih braniča Koybasija i Topala, koji su se međusobno sudarili, a loptu im je ukrao Olmo i nesebično poslužio potpuno samog Hajrovića kome nije bilo teško pogoditi mrežu.

No ni tu nije Dinamo stao. Odlično je dodao Stojanović Olmu, koji je prodao lažnjak Koybasiju i sjajnim prizemnim šutom postavio konačni rezultat.

U drugoj utakmici u Slovačkoj Spartak Trnava je pobijedio Anderlecht 1-0 golom Oraveca u 79. minuti.

U 2. kolu 4. listopada Dinamo gostuje kod Anderlechta, dok Fenerbahče dočekuje Spartak.

Pobjeda Dinama druga je najuvjerljivija u prvom kolu, a do najveće su došli igrači Seville pobijedivši Standard 5-1. Od drugih susreta, Arsenal je pobijedio Vorsklu 4-2, Milan je teškom mukom svladao debitanta Dudelangea dok je u derbiju istog vlasnika između Liepziega i Salzburga pobjedu odnijeli gosti iz Austrije pobijedivši 3-2. Eintracht je nakon preokreta pobijedio Marseille 2-1 u Francuskoj dok je Chelsea teškom mukom srušio PAOK u Grčkoj 1-0.