Komentari 67

Suze u Pekingu: Andrea imala finale do predzadnje prepone!

18

Andrea Ivančević (31) bila je na drugom mjestu do predzadnje prepone. Tada gubi ravnotežu, dolazi do zadnje prepone i pada. Imala je vrijeme za finale SP-a u Kini

Andrea Ivančević nije uspjela izboriti finale Svjetskog atletskog prvenstva na 100 metara s preponama. Naša atletičarka krenula je fantastično u polufinalnoj utrci.

Andrea je nakon odličnog starta bila odmah iza pobjednice Amerikanke Brianne Rollins koja je slavila s vremenom 12.71. Držala se Andrea na drugom mjestu koje vodi u finale, ali na predzadnjoj preponi je izgubila korak. Uspjela je preskočiti zadnju preponu, ali je već izgubila ravnotežu i nakon toga je pala.

Hrvatska trkačica ušetala je u cilj s vremenom 33.95. Šteta, jer Andrea je izborila polufinale  s devetim vremenom kvalifikacija 12.88 sekundi što je bilo samo stotinku slabije od njezina i hrvatskog rekorda. Da nije pala u polufinalnoj utrci, vjerojatno bi oborila hrvatski rekord i plasirala se u finale natjecanja u Pekingu.