Komentari 9

Ante Rebić s(p)retno zabio u velikom preokretu Eintrachta

1

U 24. kolu Bundeslige hrvatski je reprezentativac zabio prvi gol na utakmici protiv Hoffenheima. Gosti su okrenuli na 1-2, ali u zadnjoj su minuti domaći zabili za veliku pobjedu (3-2)

U susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht Frankfurt je pobijedio Hoffenheim sa 3-2, a prvi gol na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Ante Rebić u 20. minuti.

Bundesliga - Eintracht Frankfurt v TSG 1899 Hoffenheim

Bila je to sjajna utakmica s pet golova i i još niz prilika na obje strane. Domaćin je poveo 1-0, gosti su potom okrenuli rezultat, ali i ostali s igračem manje što je Eintracht iskoristio postigavši dva gola za pobjedu 3-2. Pobjednički pogodak zabio je Goncalo Paciencia u šestoj minuti nadoknade.

Eintracht je poveo u 20. minuti više sretnim nego spretnim golom Rebića. Filip Kostić je pucao iz slobodnog udarca, a lopta je pogodila Rebića u glavu i prevarila vratara Olivera Baumanna. Bio je to Rebićev deveti gol ove sezone. Nažalost, hrvatski reprezentativac je u poluvremenu ostao u svlačionici zbog ozljede koljena.

Hoffenheim je izjednačio u 43. minuti golom Joelintona iz akcije u kojoj je sudjelovao i Andrej Kramarić. Hrvatski reprezentativac je prošao po krilu produživši loptu do Joshue Breneta koji je ubacio u kazneni prostor gdje je Adam Szalai petom proigrao Joelintona na drugoj stativi koji je zabio za 1-1.

Gosti su mogli do vodstva u 54. minuti, no Szalai je pogodio vratnicu. Ipak, šest minuta kasnije gosti su bolju igru okrunili golom za 2-1, a pogodak je postigao Ishak Belfodil. Međutim, pet minuta kasnije Kasim Nuhu je zaradio crveni karton i Hoffenheim je ostao s igračem manje. Eintracht je izjednačio u 88. minuti kada je Sebastien Haller glavom zabio na ubačaj Mijata Gaćinovića. Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika Haller je ubacio, a Paciencia glavom zabio za 3-2.

Andrej Kramarić je odigrao cijeli susret za goste. Večeras se još sastaju Borussia Mönchengladbach i Bayern, a Bavarci imaju priliku pobjedom dostići vodeću Borussiju Dortmund koja je u petak izgubila kod Augsburga sa 1-2.