Komentari 17

Atalanta juri po Ligu prvaka! Pašalić srušio snažni Napoli

1

Bio je ovo treći ovosezonski prvenstveni pogodak Pašalića koji je odigrao svih 90 minuta. Atalanta je s nova tri boda ušla u veliku utrku za mjesta koja vode u Ligu prvaka...

Hrvatski veznjak Mario Pašalić bio je strijelac pobjedničkog pogotka za Atalantu za 2-1 (0-1) pobjedu na gostovanju kod Napolija u susretu 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pašalić je u 80. minuti preciznim prizemnim udarcem sa 10-ak metara iskosa s lijeve strane pogodio suprotni kut domaćih vrata, a sjajno mu je petom asistirao Zapata.

Bio je ovo treći ovosezonski prvenstveni pogodak Pašalića koji je odigrao svih 90 minuta. Inače, Napoli je poveo u 28. minuti sretnim pogotkom Mertensa, a za goste je poravnao Zapata u 67. minuti.

Hrvatski reprezentativac i bivši igrač Hajduka donio je svojoj momčadi nevjerojatno važna tri boda u borbi za mjesta koja vode u Ligu Prvaka. Ekipa iz Bergama igra možda i najljepši nogomet na čizmi i drugi najefikasniji nakon Juventusa. Ove sezone su i njih dobivali, i to u kupu odakle su ih izbacili iz daljnjeg natjecanja, a najbolji igrač je nevjerojatni Duvan Zapata koji je u najtežoj ligi za napadače zabio 21 gol te je drugi u poretku za najboljeg strijelaca iza legendarnog Fabija Quagliarelle...

Ovom pobjedom Atalanta se bodovno poravnala na četvrtom mjestu s Milanom, oba sastava imaju po 56 bodova, jedan više od šeste Rome, dok je Napoli drugi sa 67 bodova, šest više od trećeg Intera.

Juventus je sa 87 bodova osigurao svoj 35. "scudetto" ukupno, a osmi zaredom.