Komentari 2

Austrija vodila 3-0 i ipak uspjela izgubiti utakmicu

5

Nizozemci su u Beču nakon pola sata bili u "knock-downu", no Austrijanci su opet pali i nakon vodstva 3-0 na kraju izgubili 4-3

Uz zvuke Radetzky marša istrčali su Austrijanci pred 40.000 svojih navijača na Ernst Happel i u prvih pola sata izgledalo je kao da će samljeti Nizozemsku. Trebalo im je samo šest minuta da povedu golom Ivantschitza, koji je ponovno pokazao da je najbolji igrač austrijske momčadi. Kapetan je još dva puta asistirao iz kornera i oba puta nizozemski stoper Mathijsen ostao je "zabetoniran" u petercu pored mladog Proedla. Stoper Sturma, koji na ljeto odlazi u Werder, oba puta lakoćom je zabio Timmeru. Bili su to njegovi prvi golovi za Austriju, čitav stadion skandirao je njegovo ime i činilo se da će on biti junak pobjede koja bi Austriji donijela zamah 72 dana prije EP-a. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 3-1 jer su Austrijanci zaspali i dopustili Huntelaaru neomatan udarac glavom.
Izdržala je Austrija nešto više od sat vremena, a onda - baš kao i protiv Njemačke - totalno "potonula". Najprije je Proedl zabrljao promašivši loptu i Heitinga je zabio za 3-2, a onda je ušao Venegoor van Hesselink i totalno poremetio "crveno-bijele".
- Mojaa! - vikao je austrijski golman nakon jedne "svijeće".
Ali nije bila njegova, Hesselink je uzeo poklon za 3-3 i nastavio razgrtati obranu domaćih sve dok Huntelaaru nije omogućio da golom u 86. minuti baci 40.000 navijača u totalni očaj.