Barca deklasirala Atletico, pobjede Reala i Seville

1

Vodeći trojac španjolske Primere division, Real Madrid, Barcelona i Sevilla, uspješno je odradio gostujuće susrete u 35. kolu

U dvoboju Atletico Madrida i Barcelone neizvjesnost je potrajala samo do 39. minute kada su gosti preko Lionela Messija poveli 1-0. Samo pet minuta kasnije Gianluca Zambrotta iskoristio je pogrešku domaćeg golmana Pichua i povisio na 2-0. Furiozini juriš Barce u samoj završnici prvog poluvremena zaključio je Samuel Eto'o u 45. minuti. Atletico je u nastavku djelovao sve nesigurnije, a situaciju za crveno-bijele dodatno je otežao drugi žuti karton Fabiana u 72. minuti. U drugih 45 minuta Katalonci su zabili još tri gola preko Ronaldinha (58'), Messija (80') i Inieste (90') za konačnih 6-0. Novu dramu doživio je Real Madrid na gostovanju kod Recreativo Huelve. 'Kraljevski klub' poveo je 2-0 golovima Robinha (9') i Ruuda van Nistelrooya (54'-11m), no domaćini su tijekom završnih trideset minuta uspjeli izjednačiti. Strijelci su bili Jesus Vazquez (74-11m) i Uche (86'). Ipak, kada je izgledalo da će se Fabio Capello morati pomiriti samo s jednim bodom, Roberto Carlos zabio je u sudačkoj nadoknadi za 3-2. Veliki preokret napravila je i Sevilla na gostovanju kod Deportiva u La Coruni. Deportivo je poveo preko Bodipa u 72. minuti, no samo tri minute kasnije Renato je izjednačio na 1-1. Važna tri boda Sevilli osigurao je Kanoute golom u 83. minuti. Tri kola prije kraja na čelu Primere vodi Real sa 69 bodova, druga je Barcelona s istim brojem bodova, dok Sevilla zaostaje dva boda.