Komentari 41

Barca pregazila Sevillu: Suarez dao škarice, 2 crvena na kraju!

1

Od 88. minute Barca je igrala s dva igrača manje nakon što je Ronald Araujo 'pocrvenio' kao posljednji igrač obrane, dok je Dembele dobio drugi žuti zbog prigovora. Rakitić je dobio zadnjih 20 minuta

U derbiju osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou pobijedila Sevillu sa 4-0 skočivši na drugo mjesto ljestvice.

Sevilla je odlično ušla u utakmicu i u prvih 25 minuta imala je tri sjajne prilike, međutim u nastavku prvog poluvremena Barca se probudila i s tri gola riješila pitanje pobjednika.

Domaćin je stigao do vodstva u 27. minuti sjajnim 'škaricama' Luisa Suareza. Pet minuta kasnije Arturo Vidal je zabio za 2-0, a do kraja poluvremena među strijelce se upisao i Ousmane Dembele. U nastavku susreta među strijelce se upisao i Lionel Messi postigavši u 78. minuti sjajan pogodak iz slobodnog udarca.

Od 88. minute Barca je igrala s dva igrača manje nakon što je Ronald Araujo 'pocrvenio' kao posljednji igrač utakmice, dok je Dembele dobio drugi žuti zbog prigovora. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru u 69. minuti umjesto Vidala.

Atletico Madrid je ponovo odigrao 0-0, ovoga puta na gostovanju kod Real Valladolida. Bio je to već treći susret u zadnja četiri kola u kojem je momčad Diega Simeonea odigrala bez golova. Najbolju priliku na utakmici imao je domaćin u 36. minuti, no Sandro Ramirez nije iskoristio jedanaesterac. Pucao je visoko preko gola.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 8. kola Mallorca je kao domaćin svladala Espanyol sa 2-0 (1-0), a prvi gol postigao je hrvatski napadač Ante Budimir.

Bivši igrač zaprešićkog Intera i Lokomotive u 37. minuti se odlično snašao pri ubačaju Sastrea i prsima poslao loptu u mrežu za svoj treći pogodak u ovoj sezoni. Drugi pogodak za Mallorcu postigao je Salva Sevilla udarcem s ruba kaznenog prostora.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 18 bodova, Barcelona je druga s dva boda manje, a treći je Atletico Madrid sa 15 bodova. (bt)