Komentari 82

Barcelona s 'tricom' na uzvrat polufinala protiv Villarreala...

7

Barcelona je slavila protiv Villarreala 3-1 u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja na Nou Campu. Messi, Iniesta i Pique zabili su za Barcu, a Neymar je promašio penal

Barcelona je u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja dobila Villarreal 3-1. Rakitić je ušao u drugom poluvremenu, a za Barcu su zabili Messi, Pique i Iniesta. Za goste je zabio Trigueros. Katalonci su mogli slaviti i uvjerljivije da je Neymar zabio penal.

Luis Enrique odlučio se za zanimljiv vezni red, Iniesta, Rafinha i Argentinac Mascherano, kojeg trener Barce koristi malo na stoperu, malo na zadnjem veznom. Katalonci su poveli u 41. minuti susreta. Pogreška na sredini, Barca kreće u silovit protunapad, Suarez daje za Messija , a Argentinac bez problema zabija za 1-0.

Villarreal je izjednačio u 48. minuti golom Triguerosa . Ter Stegen se nije proslavio. Barceloninom golmanu lopta je prošla kroz ruke. No dok su gosti još slavili gol na Nou Campu, samo minutu kasnije na semaforu je već bilo 2-1. Andres Iniesta zabio je u munjevitoj akciji Katalonaca. Barcelona je povela 3-1 nakon kornera u 64. minuti utakmice. Najviši je bio Gerard Pique, koji je glavom poslao loptu iza leđa gostujućeg golmana. Nedugo nakon toga u igru je ušao Ivan Rakitić.

U 70. minuti Ruiz je igrao rukom u šesnaestercu. Loptu je na bijelu točku stavio Neymar. I promašio. Ostalo je 3-1. Da je Neymar zabio, uzvrat za tri tjedna bio bi samo formalnost, ovako je Villarrealu ostala kakva, takva šansa da bi mogli iznenaditi Katalonce. No te šanse nisu im prevelike kad pogledate ovu statistiku.

• Barca je dobila zadnjih pet utakmica protiv Villarreala
  • Barca je dobila 9 od zadnjih 10 susreta protiv Villarreala
  • Barca je dobila zadnjih sedam utakmica u Kupu kralja
  • Barca je dobila 10 utakmica zaredom u svim natjecanjima.
  • Njihov najdulji niz uzastopnih pobjeda od 2010. godine.

U drugoj utakmici polufinala Kupa kralja Athletic Bilbao i Espanyol odigrali su 1-1. Bilbao je poveo u 11. minuti utakmice golom Aduruza. Konačnih 1-1 postavio je Sanchez u 35. minuti. Espanyol u puno boljem raspoloženju odlazi na uzvrat.