Komentari 50

Barcelona šokantno prošla: Sudac eliminirao Chelsea!

26

Golom Andresa Inieste u 93. minuti Barcelona je šokirala Stamford Bridge i izborila finale remijem 1-1. Sudac nije svirao šest penala za Chelsea?!

Igrači Chelseaja već su bili u finalu, od 9. do 93. minute imali su gol viška koji ih vodi u Rim. Barcelona je dotad 13 puta pucala na gol, niti jednom u okvir gola. U dvije kompletne utakmice nisu zabili gol. No Barcelona ima Andresa Iniestu! Duboko u sudačkoj nadoknadi lopta je putovala po šesnaestercu i došla do Inieste. Opalio je i pogodio rašlje za šokantan prolazak Barcelone u finale Lige prvaka. I bio bi Iniesta junak ove nevjerojatne nogometne večeri da nije bio gospodina koji se zove Tom Henning Øvrebø. Čovjek je dobio šansu suditi polufinale Lige prvaka i zabrljao najviše što je mogao. Mirne je duše mogao suditi sedam (?!) penala za Chelsea, nije dosudio niti jedan! Četiri od toga su bila čista kao suza, dva zamalo takva, a samo je u jednoj situaciji možda imao pravo. Ali samo možda!
Ruku Piquea, dva faula na Drogbi i očiti penal na Maloudi vidio bi i Ray Charles, jedino Øvrebø nije. Dugo, dugo nitko u svijetu nogometa na najvišoj razini nije ovako kriminalno sudio kao Tom Henning Øvrebø ove večeri na Stamford Bridgeu. Norvežanin, psiholog po zanimanju, morat će psihološku pomoć pružiti nakon svega ovoga - sam sebi. Ili jednostavno potražiti novi posao.
I uzalud je nakon svega Chelseaju što su 'razbili' Barcelonu u ovih 90 minuta. Michael Essien zabio je volej za pamćenje u 9. minuti sa skoro 25 metara. Od prečke, u rašlje, fantastično! Imao je Chelsea još nekoliko sjajnih šansi, najbolju Didier Drogba sredinom nastavka. Jednostavno je morao zabiti u situaciji 'jedan na jedan' s Valdesom, ali Barcin golman obranio je nogom. Da je Drogba ovo zabio, ne bi Barcu spasilo ni deset katastrofalnih norveških sudaca.
Ovako Chelsea tuguje, Barcelona slavi, ali sa zadrškom. Nitko za nekoliko godina neće pitati kako je Barca prošla u finale, ali i oni bi sigurno radije da su prošli bez svih ovih mrlja...