Komentari 12

Barcelonine pojačane rezerve odigrale 1-1 kod Celte u kupu

1

Valverde je odmarao najbolje igrače, šansu su dobili Semedo, Digne, Gomes, Denis Suarez, Aleix Vidal, Jose Arnaiz... Baš je 22-godišnji Arnaiz pogodio za 1-0, Sisto je postavio konačnih 1-1

Barcelona je bez Messija, Inieste i Suareza odigrala 1-1 u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja na tradicionalno teškom gostovanju kod Celte u Vigu, gdje je zadnji put pobijedila u travnju 2015. godine.

Za Barcelonu je ovaj termin obično znao biti problematičan. Posljednjih godina Katalonci su imali problema s prvim protivnikom nakon Božića.

Barca je s Enriqueom izgubila od Sociedada 2015., odigrala je 1-1 protiv Espanyola godinu kasnije, a lani je izgubila od Bilbaa.

Ovaj remi teško da se može gledati kao kiks jer je Barcelona bez gotovo pola momčadi ostala neporažena, a na Nou Camp se vraća s golom u gostima. No Celta je jedina momčad koja je zabila na Nou Campu prošle godine, u 2-2 remiju.

Ernesto Valverde odmarao je najbolje igrače, šansu su od prve minute dobili Semedo, Digne, Gomes, Denis Suarez, Aleix Vidal, Jose Arnaiz... Baš je 22-godišnji Arnaiz, koji igra za Barceloninu drugu momčad, pogodio za 1-0 u 15. minuti.

Celta je izjednačila u 31. golom Sista, koji je iz blizine 'probušio' Cillessena, koji tradicionalno dobiva šansu u kupu ispred Ter Stegena.

Dobra vijest za Barcelonu je i povratak Dembelea koji je prvi put zaigrao nakon ozljede. Valverde mu je dao nešto više od 15 minuta. Rakitić je ušao u zadnjih 20 minuta.