Komentari 78

Belgija slavljem možda izbacila BiH, ali pomogla je - Hrvatskoj

1

Bosna i Hercegovina imala je vodstvo protiv Belgije nakon prvog dijela, vratila se u završnici nakon zaostatka, a na kraju je ostala praznih ruku, vrlo vjerojatno i - bez Svjetskog prvenstva

Bosanskohercegovačka nogometna reprezentacija osjetila je na svojoj koži što to znači igrati protiv moćne Belgije. Iako su prije mjesec dana izborili direktan plasman na Svjetsko prvenstvo svladavši Grčku na gostovanju, što je pomoglo "zmajevima", "vragovi" nisu nikako štedjeli naše susjede.

Pobjedom 4-3 u vrlo zanimljivoj utakmici na sarajevskoj Grbavici Belgijci su vrlo vjerojatno uništili sve nade izabranicima Mehmeda Baždarevića da izbore dodatne kvalifikacije i potom se plasiraju na Mundijal.

Thomas Meunier doveo je Belgiju u vodstvo već u četvrtoj minuti, a do poluvremena su pokisle gledatelje razveselili Haris Medunjanin i Edin Višća golovima za preokret. Ipak, u nastavku Belgija opet vraća vodstvo preko Michyja Batshuayija i Jana Vertonghena. Činilo se kako je Dario Đumić prvijencem u 82. minuti donio bod BiH, ali samo minutu kasnije Yannick Carrasco zabio je četvrti i pobjedonosni gol za goste.

Bosna i Hercegovina ostala je druga u svojoj skupini, ali prestići je može Grčka pobijedi li Cipar u Nikoziji u večernjem terminu od 20:45. Ne uspiju li u tome i Ciprani im oduzmu bod ili sva tri, omogućit će Hrvatskoj da se i remijem u posljednjem kolu u Ukrajini u ponedjeljak sigurno plasira u dodatne kvalifikacije jer će na ljestvici drugoplasiranih biti ispred BiH, Grčke ili Cipra, tko god u toj skupini H završi drugi.

Švedska se u skupini A sasvim vratila u igru za Mundijal svladavši Luksemburg s visokih 8-0 uz četiri gola Marcusa Berga. Šveđani su tako izbili na prvo mjesto s dva boda ispred Francuske, koja od 20:45 gostuje u Bugarskoj. Nizozemska u isto vrijeme čeka kiks "pijetlova" u Bjelorusiji jer ima četiri boda manje.