Komentari 25

Bilić kod kuće prvi put 'kiksao', Krovinović odigrao cijeli susret

1

Jedan od glavnih pretendenata na osvajanje Championshipa i plasman u Premiership, West Bromwich Albion na čelu sa Slavenom Bilićem, u drugoj utakmici prvenstva remizirao je s Millwallom (1-1)

Sve je bilo spremno za drugu pobjedu na putu prema Premiershipu, ali Bilićevi puleni nisu uspjeli zabiti gol više od Millwalla (1-1) u debiju pred domaćom publikom. Filip Krovinović zaigrao je u početnoj jedanaestorki te je odigrao svih 90 minuta.

Dominirali su 'baggiesi' od samog početka i izgledalo je da će novi 'Bilić boysi' maestralno nastaviti nakon što su u prvom kolu pobijedili Nottingham Forrest (2-1). Gosti loptu praktički i da nisu imali, a najbolje tomu svjedoči postotak posjeda lopte - WBA je loptu u nogama držao nevjerojatnih 77% prvog poluvremena.  No, broje se golovi pa Bilić i nije bio u željenoj poziciji.

Nakon što je ovog ljeta u svlačionicu stiglo devet novih pojačanja plus novi trener, vlasnici su bili jasni da je njihov cilj direktan plasman u prvu ligu. Prvi domaći bodovi smiješili su se od 53. minute kad je loptu u svoju mrežu poslao Pearce, a Bilićevi izabranici poveli 1-0. I u drugom poluvremenu dominirali su terenom, ali malo su se probudili i gosti koji su pucali iz svih mogućih pozicija. A u 75. minuti su i izjednačili, zabio je Smith.

Iako su do kraja susreta napadali, 'baggiesi' nisu uspjeli doći do pobjedonosnog gola. S obzirom na sve spomenuto, ovo se može smatrati svojevrsnim kiksom, ali sezona je još duga, kao i put do Premiershipa.