Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Bišćanova premijera za sedam! Mladi Hrvati zatrpali Serravalle

None Foto: Hrvoje Jelavic/PIXSELL 2

Hrvatska mlada reprezentacija u San Marinu je ostavila prvu pobjedu u kvalifikacijama za Euro pobijedivši domaćine 7-0. Tri je gola zabio Kulenović, dva Ivanušec i jedan Bistrović i Soldo

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine u svom je drugom nastupu u skupini 4 kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se 2021. godine održati u Mađarskoj i Sloveniji kao gost svladala San Marino sa 7-0 (5-0).

Trostruki strijelac za izabranike Igora Bišćana u njegovoj službenoj premijeri bio je Sandro Kulenović (6, 24, 45+2), dva gola postigao Luka Ivanušec (26, 57), a po jedan Kristijan Bistrović (42) i Vinko Soldo (75).

Hrvatska sada ima tri boda te se nalazi na petom mjestu ljestvice, dok je San Marino posljednji šesti bez bodova iz četiri nastupa.

Na vrhu je Škotska s osam bodova iz četiri utakmice, slijedi Grčka sa sedam iz tri dvoboja, treća je Češka s pet bodova iz tri susreta, a četvrta Litva ima četiri boda iz četiri utakmice.

Sljedeći nastup Hrvatska će imati 14. studenoga kada gostuje kod Litve.

Plasman na EP izborit će pobjednici svih devet skupina te najbolja drugoplasirana reprezentacija. Preostalih osam drugoplasiranih sastava igrat će dodatne kvalifikacije.

• KRAJ

Kraj utakmice. Hrvatska je ostvarila jednu od najvećih pobjeda u ovom uzrastu zabivši San Marinu sedam komada. Igor Bišćan krenuo je na lijep način.

• 87'

Skoro su sada domaćini zabili počasni pogodak i prvi uopće u ovim kvalifikacijama. Imali su dva udarca iz kuta, prvi je izravno Šemper nekako izvadio ispod grede, a drugi je zaustavila stativa.

• 75'

Desetak minuta trajalo je zatišje na Serravalleu. Hrvatska je zabila i sedmi gol, strijelac je sada bio Soldo. Nakon udarca iz kuta lopta je stigla do njega i nije imao težak zadatak ugurati je u gol.

• 61'

Mogao je sada i Ivanušec zabiti hat-trick. Lijepo su kombinirali Ivanušec i Bistrović koji ga je lijepo proigrao, no siloviti udarac dinamovca prozujao je pokraj stative.

• 57'

Šest minuta u prvom poluvremenu, 12 u drugom. Duplo je bolje San Marino otvorio drugo poluvrijeme jer je izdržao "tucet" minuta bez gola.

Dinamovci su danas posebno raspoloženi jer nakon tri gola Kulenovića drugi je zabio Ivanušec. Kulenović mu je samo kratko ostavio, on povukao loptu i s lijeve strane prevario De Angelisa.

• start_end

46' Početak

Počelo je drugo poluvrijeme, a 'vatreni' su skoro pa riješili pitanje pobjednika. Priliku su dobili Soldo i Lepinjica umjesto Šutala i More.

• 45+3'

U posljednjim sekundama prvog dijela evo i petog našeg gola. Strijelac je treći put bio Kulenović do kojeg je Marin dodao loptu iako to nije htio. Dinamovac je zavaljao jednog protivnika i pospremio u mrežu.

• 42'

Uh, kakva je ovo bila golčina Kristijana Bistrovića. Primio je loptu na nekih 20-ak metara i odapeo, lopta je od stative otišla u mrežu.

Tko će, zapravo, drugi, ako ne Bistrović. Veznjak CSKA-a specijalizirao se za slične golove.

• 29'

Evo, nažalost, loše vijesti. Nakon pola sata iz igre je morao izaći Nejašmić, očito zbog ozljede. Zamijenio ga je Bistrović.

• 27'

Ne daju nam mladi Vatreni vremena ni da opišemo drugi gol jer treći je zabio Ivanušec! Sada je i on došao na red, Marin ga je izbacio, a on preciznim udarcem pogodio lijevi kut domaćeg vratara.

San Marino 0 - Hrvatska 3

• 23'

Evo ga i drugi! Vrlo sličnim receptom za prvi gol zabili smo i drugi. Sjajno je desnu stranu probio Moro i vratio za Kulenovića koji drugi put probija De Angelisa. Baš su mu se nešto zamjerili domaći...

• 15'

Bišćanovi mladići očekivano dominiraju terenom, međutim, nema još drugo gola jer se domaćini grčevito brane i tek su sada prvi puta s loptom približili se našem kaznenom prostoru. Ako to možemo tako reći budući da su došli na nekih 40 metara kada su izgubili loptu.

• 6'

Nepunih šest minuta izdržao je San Marino. Hrvatska je u prvom pravom napadu zabila i povela. Probili smo desnu stranu domaćina, Moro je prvi probao iz blizine, obranio je to De Angelis, a odbijanac je pod gredu pospremio Kulenović.

• POČETAK

Krenuo je dvoboj u Serravalleu, Hrvatska je u kockastim dresovima.

Sretno, Vatreni!

• NEMA PRIJENOSA

Nažalost, ostat ćemo uskraćeni za TV prijenos iz San Marina, stoga ćemo vam poželjeti sreću u traganju za kvalitetnim stream-rješenjima.

Imamo jedan takav, pa ćemo biti toliko dobri i podijeliti s vama OVDJE.

• POZNATO OKRUŽENJE

Za neke igrače ovo će biti povratak u poznato okruženje buduću da su ovdje u lipnju igrali na Europskom prvenstvu do 21 godine. Među njima je bio i Kristijan Bistrović.

- Puno nas je bilo tijekom ljeta na Europskom prvenstvu, sada igramo na istom stadionu, smješteni smo u istom hotelu, tako da nam je sve prilično poznato. To je dobra stvar, znamo što nas očekuje. No, ovo je jedna druga generacija, ima puno novih momaka, a veliki sam optimist. Ništa još nije izgubljeno, poraz od Škotske nas ne smije obeshrabriti, i dalje je sve u našim rukama - kaže nam veznjak moskovskog CSKA-a.

Više čitajte OVDJE.

• SASTAVI

Bišćan je na teren odlučio izvesti sljedeću postavu u formaciji 4-3-3: Šemper - Šverko, Šutalo, Kalaica, Čolina - Moro, Nejašmić, Ivanušec - Ćuže, Kulenović, Marin

U postavi je bio najavljen Bradarić, no u posljednji je trenutak upao Čolina.

San Marino, pak, kreće u formaciji 4-5-1: De Angelis - Moretti, Cevoli, Valentini, Cecchetti - Tomassini, Ceccaroli, Dolcini, Michelotti, Raschi - Pancotti

• NAJAVA

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine nastavlja krčiti put prema Euru 2021. godine. Od 19 sati gostuje u San Marinu, gdje prva pobjeda ne bi trebala doći u pitanje protiv protivnika koji je u prva tri kola primio 10 golova.

Hrvatska je, podsjetimo, kvalifikacije otvorila domaćim porazom (1-2) od Škotske nakon kojeg je smijenjen Nenad Gračan, a ustoličen Igor Bišćan.

Bivši trener Rijeke krenuo je pobjedom u Mađarskoj u prijateljskom ogledu, a danas će i službeno debitirati u novoj ulozi.