Komentari 4

Bitka za ostanak: 'Svrake' ipak ostale među 'živima’

1

'Fajterskim’ pristupom Newcastle je 3-1 pobijedio Middlesbrough i pobjegao iz zone ispadanja. Boro je zadnji i samo ih čudo može ostaviti u ligi

Pet minuta prije kraja Lovenkrands je zabio treći gol i pjesma navijača Newcastlea na St. James’ Parku mogla je početi. Neupućeni bi mislili da je riječ o proslavi naslova, no “svrake” su slavile - ostanak u ligi. Iako do kraja prvenstva ima još dva kola, a Newcastle je samo bod od zone ispadanja, sami će protiv Fulhama i Aston Ville odlučivati o svojoj budućnosti.
- Da smo se ovako borili cijele sezone, ne bi do ovog došlo - rekao je Shearer nakon pobjede protiv Middlesbrougha.
A počelo je loše. Već u drugoj minuti Beye je zabio autogol i činilo se da Newcastleu nema spasa. No brzo su izjednačili, a onda je Alan Shearer u 70. minuti povukao ključni potez. Ubacio je Martinsa, koji je samo 55 sekundi kasnije zabio za 2-1 iako je snimka pokazala da je bilo zaleđe. Iako nije zabio gol, Marka Viduku izabrali su za igrača utakmice.
- Pokazali smo nevjerojatni karakter. Žao mi ih je, želim Borou im puno sreće - rekao je bivši napadač Middlesbrougha, koji je preuzeo ulogu 'fenjeraša’.