Komentari 262

Igra se briše, prednost piše! Dinamo je srušio Saburtalo

7

Dinamo je stigao na korak od trećeg pretkola! Modri su u jako teškoj i tvrdoj utakmici pobijedili neugodni Saburtalo u Tbilisiju 2-0. Prvi je led probio Oršić, a nakon toga je zabio i Petković...

Prvi dojam nakon utakmice je jednostavan. Igra se briše, a prednost piše! Dinamo je u grču, nervozno i nesigurno ušao u utakmicu. Gubili su bitku na sredini terena protiv agresivnih Gruzijaca koji su žestoko započeli.

Trening Dinama u Tbilisiju 00:52

A tako je bilo sve do početka drugog dijela kada je hrvatski prvak pokazao dominaciju. Kombinatorika je napokon počela funkcionirati, krila su počela probijati i sve je puno bolje izgledalo. Dinamo je pobijedio i stigao na korak od trećeg pretkola Lige prvaka, a to je najbitnija vijest iz današnje utakmice.

Rezultat bolji od dojma: Bjelica išao na sigurno, junak je Oršić!
Tbilisi: Prva utakmica 2. pretkola kvalifikacija UEFA Lige prvaka, FC Saburtalo - GNK Dinamo

Dinamo u prvom poluvremenu nije pokazao previše. Najbolju priliku imao je Mario Gavranović u 45. minuti, međutim njegov je udarac u zadnji trenutak blokirao domaći stoper. Srećom, niti Gruzijci nisu pokazali previše. Saburtalo je bio nešto agresivniji, imao je veći posjed lopte, ali bez pravih prilika.

U 51. minuti domaćin je imao sjajnu priliku. Ognjen Rolović je pucao glavom, a Livaković je fantastično obranio. Modri su se nakon toga povukli, prebacili u brzinu više i pokazali kvalitetu, a opet je presudila zlatna ljevica Izeta Hajrovića. On je probio desnu stranu i ubacio u peterac, a tamo je bio Mislav Oršić koji je dojurio poput metka i zakucao loptu glavom u mrežu za vodstvo od 1-0 u 67. minuti.

Livaković branio što je trebalo, Oršić pokazao koliko vrijedi...

Zagrebačka momčad tada je skroz preuzela konce igre, a nagrada je stigla 11 minuta kasnije, a zaslužan je bio, tko drugi nego Mislav Oršić. Pobjegao je braniču Gruzijske momčadi koji ga je potom udario džonom i srušio, a sudac je pokazao na bijelu točku.

Sve dvojbe oko pobjednika razriješio je Bruno Petković koji je bio precizan s bijele točke u 78. minuti. Dinamo je u završnici mogao doći i do veće prednosti, no sudac je poništio gol u posljednjim sekundama utakmice. Kadzior je zabio glavom, cijela klupa Dinama skočila je misleći da je 3-0, no nakon nekoliko sekundi razmišljanja češki sudac je ipak poništio gol. Na kraju je ostalo 2-0.

Modri su tako stigli na korak od trećeg pretkola lige prvaka.

Uzvratni susret je 30. srpnja pred praznim tribinama stadiona Maksimir zbog Uefine kazne. 'Modri' su kažnjeni zbog rasističkog ponašanja dijela publike, korištenja pirotehnike, bacanja predmeta u teren i blokiranih prolaza na tribinama u prvoj utakmici osmine finala Europske lige protiv Benfice 7. ožujka u Zagrebu.