Komentari 101

Golijada u V. Gorici! Dinamo na krilima Oršića srušio domaćine

7

Dinamo je u pravoj golijadi u 12. kolu HNL-a stigao i do šeste pobjede nad Goricom (4-2). Mislav Oršić opet je briljirao zabivši hat-trick, a jedan gol zabio je i Kadzior. Za Goričane su precizni bili Suk i Lovrić...

U atraktivnoj i zanimljivoj utakmici Dinamo je u 12. kolu HNL-a pobijedio žilavu Goricu 4-2 i nastavio niz od tri pobjede zaredom. Mislav Oršić je opet briljirao i pokazao da je Bjeličino glavno oružje za Šahtar.

00:25

Napadač je dominirao i zabio hat-trick. Radio je što god je htio na lijevom krilu, a precizan je bio u 25., 48., i 62. Posebno je predivan bio gol za 3-1 kada je maestralno pogodio iz voleja. Leovac je probio lijevu stranu i nabacio hrvatskom reprezentativcu na peterac, a Mislav je to riješio brzo i efektno zabivši u donji lijevi kut.

Šahtar, čuvaj se! Kada Oršić ovako zabija, Dinamo pobjeđuje
Velika Gorica: U 12. kolu HT Prve lige sastali se Gorica i Dinamo

Gorica je jako dobro krenula u utakmicu i bila je bolja momčad u prvih 20 minuta, a onda je presudila 'modra' kvaliteta. Prvo je zabio Oršić u 25. pa onda i Kadzior svije minute kasnije za 2-0.

Početkom drugog dijela Mislav je opet zabio, a Lovrić smanjio u 56. minuti golom iz slobodnjaka. Kada se činilo da se domaćini vraćaju i da će utakmica biti neizvjesnija, opet se pali sjajni Oršić i zabija za 4-1. Gorica je nakon toga pritisnula no nisu mogli napraviti ništa više te su u 76. golom Suka samo popravili rezultat da izgleda malo ljepše...

Ovo je bio šesti susret Dinama i Gorice te šesta pobjeda Bjeličine momčadi. Zanimljivo je kako su Goričani pobjeđivali i Rijeku i Hajduk i Osijek, ali Dinamo je očito pretvrd orah za njih. Svaki put budu blizu, ali uvijek fali nešto.

Trener Dinama može biti apsolutno zadovoljan predstavom svoje momčadi, ali brine malo ta ozljeda Sandra Kulenovića. On je u igru ušao u 66. minuti, a izašao je samo tri minute kasnije. Pri jednom doskoku krivo je stao na nogu i nije više mogao nastaviti s igrom te ga je zamijenio Atiemwen.

Dinamo je ovo odradio na najbolji mogući način, a sada slijedi priprema za utakmicu protiv Šahtara u trećem kolu Lige prvaka kada gostuju u Harkivu. Bjelica je odmorio najbolje igrače, ali veliko je pitanje hoće li se Bruno Petković i Arijan Ademi oporaviti do utorka. A jasno je svima da 'modri' s njima i bez njih nisu ista momčad.