Komentari 42

Gavranović utišao zvižduke s dva gola, 'modri' bez problema

4

U četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa prošli su Slaven, Šibenik, Lokomotiva, Inter, Gorica, Osijek te Dinamo koji je bez problema svladao Opatiju na Kantridi s dva gola Gavranovića i jednim Kadziora

Izabranici Nenada Bjelice su bez problema pobijedili Opatiju na Kantridi u osmini finala Hrvatskog kupa s 0-3 (0-3). Domaćini nisu uspjeli namučiti 'modre' kao 2014. godine kad je Dinamo prošao tek nakon produžetaka (2-4).

Prije utakmice domaćini su se zahvalili Dinamu na promociji hrvatskog nogometa u Ligi prvaka, a nekoliko minuta nakon početka Dinamo im je demonstrirao svoju moć.  Za Dinamo su startali mladi Marin i Šutalo, a udarni trojac Olmo, Petković, Oršić utakmicu je gledao s klupe.

Rijeka: Opatija i Dinamo sastali se u osmini finala hrvatskog nogometnog kupa

Prošao je Marin po lijevoj strani i ubacio za Kadziora koji je ostao zaboravljen te samo gurnuo loptu iza leđa Vanje Iveše. Od osme je minute Dinamo vodio, a tada je na scenu stupio Mario Gavranović. nakon par pogrdnih uzvika s tribina, Švicarac kao da se naljutio pa je zabio dva gola.

Prvo je u 28. minuti zabio iz penala nakon što je prethodno rukom u šesnaestercu igrao domaći kapetan Vlatković, da bi osam minuta kasnije iskoristio nesebičnost Kadziora te je samo odložio loptu u praznu mrežu.

Na odmoru je bilo velikih 3-0 pa je Dinamo mogao bez opterećenja ući u nastavak utakmice. Nije bilo puno prilika u drugom dijelu, više je sve to izgledalo kao revijalna utakmica. Ušao je s klupe i Dani Olmo koji je s nekoliko odličnih dodavanja probijao obranu domaćih, ali iz tog se nije izrodilo ništa opasnije već je utakmica završila s 0-3.