Bjelorusija izvukla pobjedu na gostovanju kod Andore

1

Pobjedu 3-1 bjeloruska reprezentacija osigurala je u zadnjih jedanaest minuta. Najveća bjeloruska zvijezda Aleksandr Hleb zabio je za kraj

Nakon što su pošteno namučili Engleze na otvaranju kvalifikacija, nogometaši Andore priuštili su probleme i Bjelorusiji. Gosti s europskog istoka poveli su osam minuta prije kraja poluvremena preko Verhovcova i činilo se da sve ide po planu. Pogotovo nakon što su više od pola sata u nastavku sigurno čuvali stečenu prednost. No 22 minute prije kraja nastali su problemi...
U tijeku je bila 68. minuta utakmice, kada je jedan igrač Andore pao u kaznenom prostoru. Sudac Simon Evans odmah se oglasio i pokazao na bijelu točku. Marc Pujol uzeo je loptu i poslao je u bjelorusku mrežu. Bio je to prvi gol Andore u kvalifikacijama za Južnu Afriku i zalog nadanjima da bi se moglo dogoditi čudo.
Jedanaest minuta prije kraja utakmice Bjelorusiju je spasio Vitalij Rodionov. Uspio je ugurati i drugu loptu u gol Andore i 'smiriti strasti'. Za potvrdu prve bjeloruske pobjede u ovim kvalifikacijama u samoj se završnici pobrinuo Aleksandr Hleb. Novi igrač Barcelone pogodio je u 89. minuti.
Andora je, po svom starom običaju, izgubila i drugi put u prve dvije utakmice. No nije to ona Andora koju smo gledali u prošlom kvalifikacijskom ciklusu, njihova prva dva nastupa pokazala su da će se svatko protiv njih morati dobro paziti mogućih neugodnosti.