Komentari 27

Bogdanović zabio 14 'svojima', slaba večer Šarića i Bendera

2

Mario Hezonja nije ulazio u igru u pobjedi Orlanda protiv Miamija 116-109, Dario Šarić zabio je samo tri u porazu od Wizardsa, a Dragan Bender dva u teškom porazu od Portlanda

Drugog dana nove sezone u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu NBA na parket su izašla trojica hrvatskih igrača, a pobjedi se mogao radovati samo Bojan Bogdanović u dresu Indiana Pacersa.

Pacersi su u svojoj prvoj utakmici sezone na domaćem terenu svladali Bogdanovićevu bivšu momčad Brooklyn Netse 140-131, a hrvatski je reprezentativac za 29 minuta provedenih na terenu ubacio 14 koševa (šut za dva 4-6, trica 1-3, slobodna bacanja 3-3).

Dario Šarić je u dresu Philadelphia 76-ersa sezonu otvorio 115-120 porazom na gostovanju kod Washington Wizardsa. Naš je reprezentativac u igru ušao s klupe te je za 22 minute imao skroman učinak od tri ubačaja (šut za dva 1-3, trica 0-2, slobodna bacanja 1-1) uz tri skoka, dvije asistencije i jednu blokadu.

Dragan Bender je s Phoenix Sunsima doživio težak domaći poraz 76-124 od Portland Trail Blazersa, a naš mladi igrač je za 21 minutu postigao dva poena (šut za dva 0-2, trica 0-3, slobodna bacanja 2-2) uz sedam skokova i jednu blokadu.

Mario Hezonja nije ulazio u igru za Orlando Magic koji je na domaćem terenu bio uspješniji od Miami Heata sa 116-109.

Phoenix - Portland 76-124 Dragan Bender je za 21 minutu u dresu Phoenixa postigao 2 poena (šut za dva 0-2, trica 0-3, slobodna bacanja 2-2) uz 7 skokova i 1 blokadu
Detroit - Charlotte 102-90
Indiana - Brooklyn 140-131 Bojan Bogdanović je za 29 minuta postigao 14 poena za Indianu (šut za dva 4-6, trica 1-3, slobodna bacanja 3-3)
Orlando - Miami 116-109  Mario Hezonja nije igrao
Washington - Philadelphia 120-115  Dario Šarić je igrao za Philadelphiju 22 minute i postigao 3 koša (šut za dva 1-3, trica 0-2, slobodna bacanja 1-1) uz 3 skoka, 2 asistencije i 1 blokadu