Komentari 23

Borussia doživjela potop u 13 minuta, Bayern dobio Schalke!

1

Dortmund je do 75. minute imao prednost od 3-0 nakon golova Sancha (32'), Götzea (43') i Guerreira (67') i u samo 13 minuta sve je uspio prokockati. Njegov kiks iskoristio je Bayern i dobio Schalke

Nogometaši Bayerna slavili su protiv Schalkea u velikom njemačkom derbiju 3-1 i s ovom pobjedom približili se vodećoj Borussiji Dortmund na pet bodova. Dortmund je nešto ranije danas remizirao s Hoffenheimom 3-3 nakon što je vodio 3-0.

Bayern je do vodstva stigao već u 13. minuti nakon autogola Brume, a na 1-1 poravnao je Kutucu u 25. minuti. No, radost gosta trajala je ni svega dvije minute. Robert Lewandowski zabio je za novo vodstvo Bavaraca i stigao do svojeg 13. ligaškog gola sezone te 25. ukupno. Također, bio je to njegov 100. gol na Allianz Areni.

Konačnih 3-1 postavio je Serge Gnabry u 57. minuti.

Ono što posebno može veseliti Niku Kovača je sjajna izvedba Jamesa Rodrigueza do trenutka kada je zamijenjen u 78. minuti. Asistirao je za drugi gol, a osim što je imao najviše dodira u prvom poluvremenu, stvorio je čak i pet šansi te tri puta pucao prema golu.

Bayern je ovom pobjedom Borussiji (50) došao na pet bodova. No, lider Bundeslige sam si je kriv za to.

Alžirac Belfodil, koji je na poluvremenu zamijenio Andreja Kramarića, u 75. minuti je prvi put zatresao mrežu za smanjenje zaostatka gosta. U 83. minuti Kaderabek je pogodio za 3-2, a samo pet minuta poslije Belfodil je pogodio za 3-3.

Kramarić je krajem prvog poluvremena dobio slučajan udarac u glavu kod jednog pada i čini se da ga je zato trener odlučio ostaviti u svlačionici na poluvremenu.