Komentari 4

Boston Bruinsi preokretom do vodstva u finalu Stanley Cupa

1

St. Louis i dalje traži prvi naslov u klupskoj povijesti (ovo im je četvrto finale), dok su Boston Bruinsi šest puta osvajali Stanley Cup. Prvi put još 1929. a posljednji put 2011. godine

Boston Bruinsi su u prvoj utakmici finala doigravanja za Stanley Cup svladali (4-2) St. Louis, tako poveli 1-0 u seriji. Gosti su pogocima Schenna i Tarasenka poveli 2-0, no onda je krenula hokejaška rapsodija Bostona koji je u velikom preokretu stigao do prve pobjede. Connor Clifton je u 23. minuti smanjio vodstvo St. Louisa, dok je deset minuta kasnije na 2-2 poravnao Charlie McAvoy.

Bruinsi su pobjedu osigurali u posljednjoj trećini kada su Sean Kuraly u 46. minuti i Brad Marchand (u 59. na prazna vrata) odveli domaćina do velike, ali i zaslužene pobjede. Boston je dominirao cijelom utakmicom, a to dokazuje i broj udaraca (38-20) u njihovu korist.

Bruinsi su u povijesti osvojili šest naslova prvaka (posljednji 2011. godine), dok se hokejaši St. Louisa nikada u karijeri (triput poraženi u finalima) nisu osladili ovim trofejem. Tuukka Rask, Finac na vratima Bruinsa, skupio je tijekom dvoboja 18, a kanadski vratar Jordan Binnington (St. Louis Blues) čak 34 obrane. I druga utakmica odigrat će se u Bostonu, a na rasporedu je u noći sa srijede na četvrtak.