Komentari 20

Golčina s parkinga! Rooney je napravio što nije ni veliki Pelé

1

'Primijetio sam golmana možda par minuta prije pogotka i vidio sam da je daleko od gola. Znao sam da će lopta pasti blizu centra i da ću tada imati priliku zapucati', rekao je Rooney nakon što je zabio s centra

Bivši engleski reprezentativac Wayne Rooney (33) raspametio je navijače u SAD-u golčinom karijere!

Legenda Manchester Uniteda fenomenalno je pogodila u 10. minuti za pobjedu svog D.C. Uniteda (1-0) protiv Orlando Cityja. Uzela je obrana kluba iz Washingtona loptu, došla je do Rooneya koji je zabio s više od 60 metara, a lopta je u nevjerojatnom luku preletjela malo istrčalog golmana Rowea.

Rooney je sličan gol sa svoje polovice igrališta zabio i dok je igrao za Everton protiv West Ham Uniteda 2017., tri godine nakon također još jednog gola za pamćenje zabijenog gotovo s centra protiv istog suparnika, ali dok je on nosio dres Manchester Uniteda.

MLS: Orlando City SC at D.C. United MLS: Orlando City SC at D.C. United

- Primijetio sam golmana možda par minuta prije pogotka i vidio sam da je daleko od gola. Znao sam da će lopta pasti blizu centra i da ću tada imati priliku zapucati - rekao je oduševljeni Rooney.

Slavni Pele je pokušao zabiti i nije uspio s centra na SP 1970. protiv Čehoslovačke, ali je Davidu Beckhamu to uspjelo 1996. na utakmici za Manchester United protiv Wimbledona.

Wayne Rooney ove je sezone u 18 utakmica zabio 10 golova i ostvario pet asistencija.

MLS: Orlando City SC at D.C. United

Inače, Rooney je oko ruke nosio kapetansku vrpcu u duginim bojama u znak podrške LGBT zajednici, a svi igrači D.C. Uniteda na leđima su imali brojeve u duginim bojama.

Nismo u mogućnosti objaviti vezani videozapis zbog ograničenja vezanih uz prava emitiranja na internetu. Video možete pogledati OVDJE.