Komentari 14

Eriksen - džoker s klupe! Zabio i presudio Perišiću i Brozoviću

13

Spursi su na domaćem terenu uspjeli pobijediti Inter (1-0) u 5. kolu grupne faze Lige prvaka. Tako su si osigurali mogućnost za prolazak skupine u zadnjem kolu protiv Barcelone

Ušao je u 70., a zabio u 80. minuti. danac Eriksen donio je vrijednu pobjedu Tottenhamu protiv Intera (1-0).

Dominirali su domaćini od samog početka, ali nikako nisu mogli zabiti gol. U prvom je poluvremenu opomenu suca zaradio naš Marcelo Brozović nakon neopreznog starta nad Kaneom, ali do kraja utakmice nije dobio žuti karton. Na odmor se otišlo s rezultatom 1-0.

U nastavku igre još su ofenzivnije krenuli domaćini, a to ih je moglo koštati kad je Ivan Perišić u 76. minuti opasno pucao, ali krajnjim je naporom to obranio Hugo Lloris. Četiri minute kasnije uspjeli su do pobjedničkog gola doći igrači Mauricia Pochettina.

Kao tenk se u šesnaesterac Intera sjurio Sissoko i uposlio Eriksena koji je zakucao loptu iza nemoćnog Samira Handanovića i doveo Tottenham do pobjede.

Spursi su se vratili u život pobjedom nad "nerazzurrima" na Wembleyu 1-0 i ulaze bodovno poravnati, ali s boljim međusobnim omjerom. Ipak, u zadnjem kolu 11. prosinca Englezi idu na gostovanje na Camp Nou, dok će Inter igrati protiv PSV-a i nadati se boljem rezultatu od londonskog kluba kako bi dohvatio posljednjih 16.