Komentari 12

Manchester City se poigrao s Unitedom u njegovu dvorištu

4

Nogometaši Manchester Citya na korak su do trećeg uzastopnog finala Carabao Cupa, engleskog Liga kupa, nakon što su u prvoj polufinalnoj utakmici svladali Manchester United sa 3-1 (3-0) na Old Traffordu

Izabranici Pepa Guardiole očitali su nogometnu školu susjedima iz crvenog dijela grada. Iako su igrali na gostujućem terenu, 'građani' su od prve minute bili  potpunosti dominantni te su u razmaku od 12 minuta praktički riješili utakmicu i najvjerojatnije osigurali plasman u finale natjecanja.

Carabao Cup - Semi Final First Leg - Manchester United v Manchester City

"Građani" su od 17. do 39. minute postigli tri gola. Prvo je Bernardo Silva preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio gornji desni kut. Isti je igrač u 33. minuti asistirao Riyadu Mahrezu za drugi pogodak Cityja. U 39. minuti domaći golmanDavid de Gea obranio je udarac Kevina De Bruynea, ali je na odbijenu loptu natrčao Unitedov igrač Andreas Pereira i poslao ju u mrežu.

Kakvu takvu nadu za uzvrat na Etihadu "crvenim vragovima" donio je Marcus Rashford u 70. minuti, kad je na asistenciju Greenwooda postigao jedini gol za domaću momčad. Uzvratna utakmica na stadionu Manchester Cityja bit će odigrana 29. siječnja.

U srijedu (21 sat) je na rasporedu prva utakmica drugog polufinalnog para, u kojoj je Leicester domaćin Aston Villi. Uzvrat u Birminghamu je na rasporedu 28. siječnja. Pobjednici polufinala će se za trofej boriti 1. ožujka na Wembleyju.

Manchester City je osvojio posljednja dva izdanja ovog natjecanja te tri od posljednja četiri u kojima su slavile samo momčadi iz Manchestera. United je bio pobjednik 2017.