Cibona pobijedila u Zadru i izborila petu utakmicu

3

Pobjedom 90-89 Cibona je izborila petu utakmicu pred svojim gledateljima, koja je na rasporedu u subotu u 20.15 sati

Izgleda da Cibona ipak zna igrati neizvjesne završnice jer je upravo u takvoj, infarktnoj završnici stigla do vrijedne pobjede i pete utakmice. Dugo je u Jazinama sve išlo po scenariju koji kao da je pisao sam strateg domaćina Aco Petrović. Zadrani su vodili u prve tri četvrtine, kontrolirali utakmicu i nošeni euforijom s tribina sigurno brodili ka pobjedi. No na početku četvrte četvrtine zbog pet osobnih iz igre su ispali najprije Lalić, a potom i Čolak, i očaj na licima navijača Zadra bivao je svakim trenom očitiji. Cibona je korak po korak stizala prednost domaćina i na krilima odličnog Wisniewskog stigla do izuzetne pobjede. Tračak sumnje i ovog puta past će na suđenje jer je sudac Herceg ponovio promašeno slobodno bacanje Wisniewskog kojim je Cibona stigla do pobjede. No odluka je po svemu bila opravdana. Uzavrele Jazine proključale su od nezadovoljstva, dugo pripremana fešta i proslava drugog naslova prvaka odgađa se do daljnjega, a prednost se opet seli na Ciboninu stranu koja će tražiti spas sezone u petom ogledu. Jazine su opet bile prepune, Tornado je tijekom cijelog susreta pulsirao u ritmu koji su igrači diktirali na parketu. Ma koliko je bila velika radost, kasnije je tuga i razočaranje bilo još i veće. ACO: NE ZNAM ZAŠTO SU MI CENTRI IZBAČENI Cibona niti u jednom trenutku nije odustajala i to je ono što je najvažnije za trenera zagrebačkog sastava. - Čestitam igračima na pristupu. Tražio sam to i da do kraja ostanemo ekipa, bez obzira završimo li sezonu ili ne. U prvom poluvremenu smo igrali s dosta grešaka i s obzirom na igru imali smo jako dobar rezultat - rekao je Cibonin trener Dražen Anzulović nakon utakmice. - U drugom poluvremenu smo se probali vratiti, ali nismo hvatali odbijene lopte nakon čega su oni zabijali. A kad smo u zadnju četvrtinu ušli sa zaostatkom od 10 razlike tražio sam da ne odustanemo niti jednog trenutka i upornost i želja nam se vratila. Zadrov trener Aco Petrović posebno je isticao težinu situacije nakon što je zbog pet prekršaja ostao bez Lalića i Čolaka. - Teško nam je bilo napasti široku Ciboninu zonu bez centara jer nismo mogli kvalitetno spustiti loptu pod koš. To je tehnički detalj koji je odlučio. A zašto su oni dobili svaki petu osobnu to ne znam - rekao je Aco koji ne može bez 'peckanja' sudaca. - Igrali smo normalnu utakmicu, kontrolirali ju od početka do kraja. Samo nam je nedostajala ta igra centra leđima košu - misli Aco koji će ekipu morati vratiti iz psihološkog ponora. - Sad nas čeka dva dana psihološkog odmora, nadam se da ćemo se uspjeti oporaviti.