Komentari 5

Cibosi i dalje briljiraju: Razbili su nemoćni Zadar u Zagrebu...

1

U posljednjem susretu 4. kola Premijer lige košarkaši Cibone su u ponedjeljak na domaćem terenu slavili protiv nemoćnog Zadra sa 76-55 (27-11, 13-13, 21-14, 15-17)

Košarkaši Cibone sjajno su ušli u ovu sezonu, a isto su nastavili i u utakmici protiv Zadra na domaćem terenu. Slavili su Cibosi s uvjerljivih 76-55 i tako došli do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede.

Momčad Ivana Velića igrala je zaista perfektno te su uz pomoć 10 trica i čak 13 napadačkih skokova došli do uvjerljive pobjede nad dalmatinskim sastavom.

Zadar je prvi poveo košem Luke Božića, ali od onda je na terenu postojala samo jedna momčad - Cibona. Već u četvrtoj minuti prve četvrtine domaći igrači napravili su nevjerojatnu seriju 13-0 i tako došli do vodstva 21-6.

Drama u ABA ligi! Cibona do pobjede 4 sekunde prije kraja...

Već tada je bilo jasno da će Zadar teško doći do nekog 'uspjeha' protiv goropadne Cibone koja se ove sezone nalazi u impresivnoj formi.

Obrambena taktika 'vukova' bazirala se na puštanju Božića na šut. Mladi Bjelovarac u prvih osam minuta tri puta je pokušao iz daljine, tri puta više nego u prethodna tri kola domaćeg prvenstva, i sva tri puta promašio.

U drugu četvrtinu Cibosi su ušli s ugodnih +16, a tu razliku održali su i na poluvremenu. U nastavak utakmice domaći su ponovno ušli razigrano te su se do kraja treće četvrtine odvojili na 23 koša razlike.

Do kraja utakmice Cibona je lagano održavala svoju prednost, a u jednom trenutku imali su čak i 28 razlike, što su gosti uspjeli smanjiti do samog kraja.

Najefikasniji u redovima domaćina  bio je Ivan Novačić s 13 koševa, a pratili su ga Brandis Raley-Ross Johndre Jefferson s po deset poena, čemu je potonji dodao i deset skokova, dok je jedini dvoznamenkasti kod Zadra Malcolm Grant s deset koševa, čemu je dodao i šest asistencija.

Cibona se ovom pobjedom izjednačila na vrhu tablice s Cedevitom. Zagrebačke momčadi su jedini klubovi koji imaju sve pobjede dok je  Zadru ovo drugi poraz i sada ima isti broj bodova kao Alkar i Zabok.