Komentari 15

Čilić, Dodig i Mektić donijeli su Hrvatskoj 2. pobjedu u skupini!

15

Hrvatska teniska reprezentacija ostvarila je drugu pobjedu u drugom nastupu na novom natjecanju u Australiji, ATP kupu. Nakon Austrije, pala je i Poljska 2-1 zahvaljujući pobjedi u paru

Hrvatski tenisači Ivan Dodig i Nikola Mektić osigurali su pobjedu Hrvatskoj nad Poljskom od 2-1 nakon što su u zadnjem susretu parova 2. kola skupine E ATP kupa u Sydneyu sa 6-1, 6-2 svladali Huberta Hurkacza i Lukasza Kubota poslije svega sat i 11 minuta igre.

Hrvatsku je u vodstvo doveo Marin Čilić koji je u prvom meču sa 7-6 (10-8), 6-4 svladao Kacpara Zuka,a onda je u drugom meču od Borne Ćorića sa 6-2, 6-2 bolji bio Hurkacz.

01:57

Hrvatska je u susretu 1. kola skupine E ATP kupa u Sydneyu svladala Austriju s maksimalnih 3-0, a u srijedu će u 3. kolu suparnik našim tenisačima biti Argentina. Poljska je pak u prvom kolu izgubila 1-2 od Argentine.

Plasman u četvrtfinale ATP kupa izborit će šest pobjednika skupina te još dvije najbolje druge reprezentacije.

Čilić uz malo muke

U prvom setu ni Čilić ni Zuk, 448. na ATP ljestvici, nisu izgubili svoj servis pa je odlučen tie breakom poslije sat i 18 minuta vremena. U drugom setu Čilić je Zuku uzeo servis odmah na početku i prednost je zadržao do kraja.

Hrvatski je tenisač u meću servirao četiri asa, a Poljak osam, no Čilić je bio bolji na prvom servisu na kojem je realizirao 85 posto poena. Čilić nije ni jednom izgubio svoj servis, a suparniku ga je uzeo jednom iako je imao 13 priilika.

Ćorić lagano izgubio

Hurkacz, koji je 37. tenisač na ATP ljestvici, u svakom je setu dva puta uzeo servis Ćoriću, a svoj nije izgubio ni jednom. Osim toga Hurkacz je servirao devet aseva, a Ćorić samo dva.

Poljak je realizirao više poena i na prvom i na drugom servisu (84 i 73 posto naprama 53 i 41 posto). Ovo je bio njihov drugi susret i prva pobjeda poljskog tenisača.