Komentari 21

Čilić siguran na otvaranju RG! U tri seta je riješio Fabbianija

1

U drugom kolu će Čilić igrati protiv pobjednika susreta između Janka Tipsarevića, 317. na ATP ljestvici i Bugarina Grigora Dimitrova, 47. tenisača svijeta. Protiv obojice ima pozitivan skor

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u drugo kolo grand slam tunrira Roland Garros nakon što je u nedjelju sa 6-3, 7-5, 6-1 pobijedio Talijana Thomasa Fabbianija poslije dva sata i 12 minuta igre.

U prvom setu Čilić je Talijanu tri puta uzeo servis i priveo ga kraju u svoju korist nakon 44 minute igre. U drugom setu igra je izjednačenija, Talijan igra čvršće i uzima servis Čiliću za vodstvo od 5-4. No nakon toga, Čilić vraća servis i izjednačava, a onda dobija svoj servis i uzima servis talijanskom tenisaču za 7-5. U trećem setu hrvatski tenisač nije imao problema, dobija ga sa 6-1 nakon 31 minute.

U meču je Čilić servirao 13 aseva, a Talijan ni jedan. Hrvatski je tenisač suparniku osam puta uzeo servis, a svoj je izgubio tri puta puta, po jednom u svakom setu. Oba su tenisača napravila dosta neprisiljenih grešaka - Talijan 34, a Čilić 36.

Ovo je bio prvi međusobni ogled Čilića i Fabbiana, 98. na ATP ljestvici. U drugom kolu će Čilić igrati protiv pobjednika susreta između Janka Tipsarevića, 317. na ATP ljestvici, i Bugarina Grigora Dimitrova, 47. tenisača svijeta. Protiv obojice Čilić ima pozitivan skor, u deset susreta protiv srpskog tenisača hrvatski je tenisač slavio osam puta, a u pet susreta protiv Bugarina četiri je puta bio bolji.