Komentari 85

City bez milosti: Agüero zabio hat-trick, razbili Huddersfield

1

Ranije ovog tjedna, prvake je pogodila vijest o težoj ozljedi Kevina De Bruynea, koji će zbog problema s koljenom s terena izbivati najmanje tri mjeseca, ali je navijačima Cityja osmijeh na lice vratio povratak Silve

Nakon slavlja protiv Arsenala u prvom kolu, Manchester City došao je do nove pobjede, a na Etihadu je s čak 6-1 stradao Huddersfield.

Ranije ovog tjedna, prvake je pogodila vijest o težoj ozljedi Kevina De Bruynea, koji će zbog problema s koljenom s terena izbivati najmanje tri mjeseca, ali je navijačima Cityja osmijeh na lice vratio povratak Davida Silve.

Poveli su građani u 25. minuti kada je sjajnu dugu loptu vratara Edersona iskoristio Aguero i lobom svladao istrčalog Hamera. Brazilac je tako postao prvi vratar Manchester Cityja koji je upisao asistenciju u Premier ligi.

U 31. minuti zabio je i Gabriel Jesus, koji je tako prekinuo post od sedam utakmica bez pogotka. Četiri minute kasnije drugi gol postigao je Aguero, dok je Stanković u 43. minuti smanjio zaostatak gostiju.

Na otvaranju drugog poluvremena, točnije u 48. minuti, zabio je povratnik Silva, nakon fantastično izvedenog slobodnog udarca. Aguero je hat-trick kompletirao u 75. minuti, nakon Mendyevog ubačaja.

Bio je ovo Argentičev deveti ligaški hat-trick, a u tom je segmentu od njega uspješniji samo Alan Shearer s 11 hat-trickova. Konačan rezultat postavio je Kongolo, koji je nes(p)retno pospremio loptu u vlastitu mrežu.