Komentari 28

City otvorio sezonu 'petardom čekićarima', hattrick Sterlinga

1

Izabranici Pepa Guardiole furiozno su krenuli u obranu premierligaške titule. Na gostovanju kod West Ham Uniteda pobijedili su 5-0, tri je gola dao Sterling, a po jedan Jesus i Aguero. Svoje je čari pokazao i VAR

'Građani' Pepa Guardiole na najbolji su mogući način krenuli u sezonu. Nakon osvajanja Community Shielda protiv Liverpoola nakon penala, pobijedili su i West Ham u prvom kolu engleskog prvenstva s 5-0.

Premier League - West Ham United v Manchester City

Od samog početka nametnuli su se izabranici Pepa Guardiole, dok su Pellegrinijeve trupe čekale svoju priliku iz kontre i polukontre. I nisu u tome bili bezopasni domaći, ali danas ih gol' nije išao', a što je trebalo završiti u golu vrhunski je obranio Ederson. Njegov kolega s druge strane pak nije imao toliko sreće, obranio je pet udaraca i bio dosta dobar, a primio je pet golova što je samo pokazatelj kolika je moć građana.

Fabianski je prvi put po loptu u mrežu morao u 25. minuti kad je Walker probio desnu stranu i ubacio, izgledalo je kao da je Diop zabio autogol, ali na kraju se ispostavilo da je zabio Gabriel Jesus. Do kraja poluvremena rezultat je ostao isti, a navijači domaćih još su se mogli nadati nekom iznenađenju.

No, u nastavku je u brzinu više ubacio Sterling i zabio tri gola. Prvi nakon asistencije de Bruynea u 51. minuti,, a zatim je zabio i u 53. minuti, ali nakon pregleda VAR snimke suci su odlučili kako je Sterlingovo rame bilo nekoliko centimetara u zaleđu te gol samim time ne vrijedi.

U 73. minuti odlične je dvije šanse imao West Ham, ali prijetnje Lanzinija i Chicharita obranio je Ederson, a 'kazna čekićarima' stigla je dvije minute kasnije. Zabio je Sterling krasnim lobom na asistenciju Mahreza, ali izgledalo je kao da je opet u zaleđu bilo to famozno rame. No, ovaj su put centimetri bili na strani gostiju.

Opet se VAR umiješao u 83. minuti. Prekršaj Diopa i penal bili su čisti, a Fabianski je obranio penal Agueru. Tu na scenu stupaju suci iz VAR sobe koji upozoravaju kako je Declan Rice prebrzo utrčao u šesnaesterca, penal se ponavlja, a Argentinac ne griješi dvaput. 'Točku na i' stavio je Sterling preciznim šutem u sučevoj nadoknadi i postavio konačnih 0-5.

Premier League - West Ham United v Manchester City Premier League - West Ham United v Manchester City

Liverpool je jučer slavio protiv Norwicha 4-1, a Guardiola je Kloppu pokazao kako ni on ne misli štedjeti svoje protivnike. Španjolac ima i širu rotaciju od Nijemca, a nakon ozlijede Alissona gol Liverpoola branit će Adrian koji je stigao upravo iz West Hama. U sljedećem kolu City ugošćuje Tottenham, dok će Liverpool igrati kod Southamptona.