Komentari 21

City srušio Bournemouth, a De Bruyne postao kralj asistencija

1

Istaknuo se Kevin De Bruyne, koji je asistirao Agueru u 15. minuti i tako postavio novi rekord - postao je prvi igrač u povijesti Premier lige s najbrže ostvarenih 50 asistencija. Za to su mu trebale 123 utakmice

Nogometaši engleskog prvaka Manchester Cityja u susretu 3. kola Premier lige kao gosti pobijedili su Bournemouth s 3-1 (2-1).

Dvostruki strijelac za City bio je Aguero (15, 64), a jedan gol postigao je Sterling (43), dok je jedini gol domaćih stigao iz sjajno izvedenog slobodnog udarca Wilsona (45+3), Liverpoolova igrača na posudbi.

Iako je City stigao do uvjerljive pobjede, ova taktička utakmica Pepa Guardiole i njegova poklonika Eddieja Howea nije izgledala kao prošla kad je City slavio samo s 1-0, ali u potpunosti pregazio Bournemouth. Tada je City imao čak 82 posto posjeda lopte, a Bourne je ostavio bez udarca na gol.

Danas je priča bila malo drugačija i domaćin je imao svoje prilike. Ederson je nekoliko puta sjajno reagirao, a u prvom poluvremenu je bio i na rubu crvenog kartona nakon što je izašao sa svojeg gola i uz aut liniju napravio oštar prekršaj. Sudac Marriner pokazao mu je žuti karton.

No, istaknuo se Kevin De Bruyne, koji je asistirao Agueru u 15. minuti i tako postavio novi rekord - postao je prvi igrač u povijesti Premier lige s najbrže ostvarenih 50 asistencija. Za to su mu trebale 123 utakmice.

Dosadašnji rekord držao je Mesut Özil kojem je za 50 asistencija trebala 141 utakmica.

Drugi City sada ima sedam bodova, dva manje od vodećeg Liverpoola, a jedan više od trećeg Arsenala, dok je Bournemouth 10. u skupini klubova s četiri boda.