Komentari 119

Cityju prijetio debakl: Liverpool vodio 4-1 pa spašavao pobjedu

6

Fantastični Liverpool pregazio je Manchester City na Anfieldu. Do pet minuta prije kraja bilo je 4-1 za 'redse', a onda je City na brzinu zabio dva komada i u zadnjim sekundama umalo došao do boda

U derbiju 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu pobijedio Manchester City 4-3 nanijevši 'Građanima' prvi poraz ove sezone. Bila je to fantastična utakmica sa sedam golova, tri stative i drami u zadnjim sekundama.

Gostima je to bio prvi poraz ove sezone, te prvi poraz u posljednjih sedam mjeseci.

Posljednji put City je poražen u prvenstvu u travnju prošle godine na gostovanju kod Chelsea. Nakon toga momčad Pepea Guardiole je nanizala 30 susreta bez poraza pri čemu je 26 puta slavila i četiri puta remizirala.

Liverpool, čiji je kapetan bio Dejan Lovren, poveo je u 9. minuti golom Alexa Oxladea-Chamberlaina, koji je sjajnim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Edersona. U 40. minuti je izjednačio Leroy Sane. Nijemac je odlično primio dugačku loptu Kylea Walkera, a potom izbacio Gomeza i Matipa te odličnim udarcem u bliži kut savladao Lorisa Kariusa.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Otamendi koji je u 51. minuti nakon kornera uzdrmao gredu, a u 57. minuti uzvratio mu je Salah koji je uputio centaršut, no njegov je pokušaj promijenio smjer i završio na gredi.

Liverpool je u 59. minuti došao do novog vodstva. Oxlade-Chamberlain je poslao dubinsku loptu za Firminha koji je izgurao Stonesa, a potom fantastično prebacio Edersona. Samo dvije minute kasnije bilo je 3-1. Otamendi je pogriješio, Salah asistirao Maneu, a Senegalac je sjajnim udarcem pogodio rašlje Edersenova gola. U 68. minuti već je bilo 4-1.

Golman Cityja je istrčao i krivo ispucao loptu, a njegovu grešku je iskoristio Salah koji je s dvadesetak metara prebacio Brazilca. Tračak nade gostima donio je Bernardo Silva u 84. minuti, a dramu u susret vratio je Ilkay Gundogan zabivši za 4-3 u drugoj od četiri minute sudačke nadoknade. U posljednjim trenucima susreta Aguero je mogao izjednačiti, ali je pucao pored gola.

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Bournemoutha priredili su iznenađenje pobijedivši na svom Vitality stadionu Arsenal 2-1 za prvu pobjedu protiv 'topnika' u elitnom razredu engleskog nogometa.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Manchester United i Stoke City

Na ljestvici vodi City sa 62 boda, dok Manchester United, Liverpool i Chelsea imaju po 47 bodova, ali United ima i utakmicu manje.

REZULTATI:

Liverpool - Manchester City 4-3 (Oxlade-Chamberlain 9, Firmino 59, Mane 61, Salah 68 / Sane 40, Bernardo Silva 84,
Bournemouth - Arsenal       2-1 (Wilson 70, Ibe 74 / Bellerin 52)
U subotu:
Watford - Southampton       2-2 (Gray 58, Doucoure 90/ James Ward-Prowse 20, 44)
Chelsea - Leicester City    0-0
Crystal Palace - Burnley    1-0 (Sako 21)
Huddersfield - West Ham     1-4 (Lolley 40/ Noble 25, Arnautović 46, Lanzini 56, 61)
Newcastle - Swansea City    1-1 (Joselu 68 /J.Ayew 60)
WBA - Brighton              2-0 (Evans 4, Dawson 55)
Tottenham - Everton         4-0 (Son Heung-Min 26, Kane 47,59, Eriksen 81)