Copa America: Argentinci i Brazilci u finalu

4

Argentinci su svladali Meksiko 3-0 golovima Heinzea, Messija i Riquelmea. U finalu će igrati protiv branitelja naslova Brazila

U finalu prvenstva Južne Amerike sastat će se reprezentacija Argentine i Brazila. Nakon što je Brazil ušao u finale Cope Americe na penale protiv Urugvaja, "Gaučosi" su svladali Meksikance 3-0. Meksikanci su dugo bili ravnopravan protivnik, ali Argentina je ipak bolja reprezentacija. Bio je to dvoboj momčadi s najboljim napadom i najboljom obranom. Meksikanci su do ove utakmice primili jedan gol, a Argentinci su zabili čak 13 "komada" u prošlim utakmicama. Argentina je na početku susreta imala inicijativu. Tevez se našao u napadu, ali radi prekršaj, a i Riquelme puca iz daljine. Na drugoj strani Meksikanac Cacho u 10. minuti puca iznad gola Argentinaca. Nakon toga Zanetti je nakon dobre lopte Verona pucao ravno u meksičkog vratara Sancheza. "Gaučosi" su u tom dijelu imali više loptu u nogama, a Meksikanci su bili dobro postavljeni i pokušavali preko kontranapada doći do gola. Baš iz jednoga takvoga kontranapada se "izrodila" najbolja prilika dotad kad Guardado gađa vratnicu. Igrala se 44. minuta, kad je Riquelme izveo slobodni udarac na 25 metara od mekisičkoga golmana Sancheza, lopta dolazi do stopera Manchester Uniteda Gabriela Heinzea, koji pogađa mrežu za vodstvo Argentine s kojim se odlazi na odmor. Meksikanci bolje otvaraju drugi dio, pa je tako Nery Castillo u 55. minuti pogodio gredu. Četiri minute kasnije, Tevez se sjajno okrenuo, uposlio Lionela Messija, koji prekrasnim lobom povećava vodstvo Argentinaca na 2-0. Konačan rezultat postavio je Riquelme iz jedanaesterca u 65. minuti nakon što sudac prekršaj Rafe Marqueza nad Tevezom okarakterizirao kao penal. Argentina će tako igrati protiv branitelja naslova Brazila, a posljednji put osvojila je Copa Americu 1993.