Komentari 113

Super Mario zabio je klasični Mandžo-gol i srušio 'CroInter'

21

Najveći derbi u Italiji, Derby d'Italia između Juventusa i Intera u Torinu završio je pobjedom 'Stare dame' s 1-0. Pogodak odluke zabio je naš Mario Mandžukić koji je stigao do sedmog ovosezonskog ligaškog gola

Mario Mandžukić je neuništiv! Po tko zna koji put bio je čovjek odluke u jednoj od najvažnijih utakmica sezone. Njegov Juventus je s 1-0 svladao Inter u Torinu.

Prvo poluvrijeme pripalo je Interu koji je imao zrelije prilike. Najbolju je promašio Roberto Gagliardini u 30. minuti nakon što je izbio sam ispred Wojchiecha Szczesnog, ali pogađa samo stativu. Minutu kasnije još jednu odličnu situaciju propustio je Ivan Perišić koji se sudario s Maurom Icardijem, a prilika je otišla u nepovrat.

U 35. minuti Marcelo Brozović spasio je Inter. Joao Cancelo probio je po boku, ubacio je povratnu loptu na nogu Paula Dybale, a Brozović ulazi u blok i loptu odnosi u korner.

U drugom poluvremenu obje ekipe promašile su po nekoliko prilika, a onda se u 66. minuti ukazao Mario Mandžukić. Portugalac Joao Cancelo istrčao je kontru, probio desni bok, a onda ubacio na Mandžu koji se bacio i glavom ugurao loptu u mrežu. To mu je sedmi ovosezonski ligaški pogodak, a ima i dvije asistencije.

Luciano Spalletti pokušao je okrenuti susret uvođenjem Keite Baldea i Lautara Martineza, ali njihova inicijativa u završnim minutama bila je jalova te je ostalo 1-0.

Juventus je pobjedom stigao do brojke od 43 boda i suvereno drži prvo mjesto na ljestvici, a Inter je porazom ostao na 29 bodova i na trećem mjestu.