Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Super Mario zabio je klasični Mandžo-gol i srušio 'CroInter'

None Foto: STEFANO RELLANDINI 21

Mario Mandžukić je neuništiv! Po tko zna koji put bio je čovjek odluke u jednoj od najvažnijih utakmica sezone. Njegov Juventus je s 1-0 svladao Inter u Torinu.

Prvo poluvrijeme pripalo je Interu koji je imao zrelije prilike. Najbolju je promašio Roberto Gagliardini u 30. minuti nakon što je izbio sam ispred Wojchiecha Szczesnog, ali pogađa samo stativu. Minutu kasnije još jednu odličnu situaciju propustio je Ivan Perišić koji se sudario s Maurom Icardijem, a prilika je otišla u nepovrat.

U 35. minuti Marcelo Brozović spasio je Inter. Joao Cancelo probio je po boku, ubacio je povratnu loptu na nogu Paula Dybale, a Brozović ulazi u blok i loptu odnosi u korner.

U drugom poluvremenu obje ekipe promašile su po nekoliko prilika, a onda se u 66. minuti ukazao Mario Mandžukić. Portugalac Joao Cancelo istrčao je kontru, probio desni bok, a onda ubacio na Mandžu koji se bacio i glavom ugurao loptu u mrežu. To mu je sedmi ovosezonski ligaški pogodak, a ima i dvije asistencije.

Luciano Spalletti pokušao je okrenuti susret uvođenjem Keite Baldea i Lautara Martineza, ali njihova inicijativa u završnim minutama bila je jalova te je ostalo 1-0.

Juventus je pobjedom stigao do brojke od 43 boda i suvereno drži prvo mjesto na ljestvici, a Inter je porazom ostao na 29 bodova i na trećem mjestu.

• start_end

90' Kraj

Gotovo je! Najveći derbi u Italiji, Derby d'Italia između Juventusa i Intera u Torinu završio je pobjedom 'Stare dame' s 1-0. Pogodak odluke zabio je naš Mario Mandžukić koji je stigao do sedmog ovosezonskog ligaškog gola.

• 88'

Minute prolaze, a Inter nikako ne može stvoriti kakvu-takvu priliku pred golom Juventusa. Preiskusan je Juventus i znalački se brani. Allegri je uvođenjem Emrea Cana potpuno umrtvio igru.

• 77'

Lautaro Martinez ušao je u igru umjesto Portugalca Joaa Marija i odmah se našao u dobroj prilici. Imao je otvoren put ka golu Juventusa, a on se odlučio na nerezonski šut koji odlazi daleko pored gola.

• 74'

Inter pokušava uzvratiti i izjednačiti. Iz slobodnog udarca pucao je Ivan Perišić, ali nije uspio prebaciti živi zid i lopta se odbija u korner. Još jedna prilika Nerazzurra odlazi u nepovrat.

• replacement

71' Zamjena

Odmah reagira Max Allegri kod Juventusa i vadi Paula Dybalu, a uvodi Douglasa Costu. Argentinac je gestikulirao prema treneru i nije sretan zbog činjenice da je dvadeset minuta prije kraja utakmice morao van!

70' Zamjena

Evo druge zamjene u redovima Intera! Spalletti zna da nema što čekati pa je izvadio večeras neuvjerljivog Roberta Gagliardinija, a uveo Senegalca Keitu Baldea.

• goal

66' Gol

Mario Mandžukić je klasa i to je to! Čovjek se rudarski bori cijelu utakmicu, a onda zadrži koncentraciju u ključnom trenutku i loptu pospremi u gol. U 66. minuti prekrasno ga je pronašao Joao Cancelo, a Mandžo je na drugoj stativi odreagirao i zabio glavom!

• 64'

Zaredao je Juventus s pokušajima na gol Intera. Luciano Spalletti 'luduje' uz aut liniju, a Bonucci i Pjanić istaknuli su se s dva dalekometna pokušaja koji su otišli daleko pored gola.

• yellow_card

57' Žuti karton

Ivan Perišić dobio je žuti karton zbog spoticanja protivnika, a samo minutu kasnije zbog jednog neopreznog starta požutio je i Marcelo Brozović. Spalletti je brzo reagirao i izvadio Mattea Politana i uveo Borju Valera jer želi zatvoriti sredinu i čuvati ovaj rezultat.

• 53'

Da Luciano Spalletti ima kosu sada bi iščupao dio nje. Brazilac Miranda opasno se poigravao kao zadnji igrač obrane, izgubio je loptu koja dolazi do Marija Mandžukića, a naš bivši reprezentativac je odigrava do Dybale koji ju šalje visoko preko gola.

• 51'

Joao Cancelo prekrasno je primio dijagonalu, poigrao se s Vrsaljkom i Gagliardinijem te ih izbacio lažnjakom, a onda je odigrao na Blaisea Matuidija koji je ušao u peterac u kojem je tražio Cristiana Ronalda, ali on petom promašuje loptu.

• 47'

Još jedna fantastična prilika za Inter! Dugo su kombinirali Mauro Icardi i Matteo Politano nakon što je prethodno pogriješila obrana Juventusa, a lopta dolazi do potonjeg koji se dugo namještao na lijevu nogu i onda traljavo pucao samo u blok.

• 46'

Počelo je drugo vrijeme. U prvom su mreže mirovale, a Inter je ostavio nešto bolji dojam. Od hrvatskih nogometaša istaknuo se Marcelo Brozović koji je izdominirao u sredini terena, a njegova forma posebno će veseliti Zlatka Dalića.

• halftime

45' Poluvrijeme

Matteo Politano oštro je ubacio loptu prema golu Juventusa, ali Poljak Wojciech Szczęsny dobro brani. Nedugo zatim sudac Irrati odsudio je kraj poluvremena u kojem je Inter bio puno bolji, a najbolju priliku promašio je Roberto Gagliardini.

• 35'

Marcelo Brozović spasio je Inter! Joao Cancelo probio je po boku, ubacio je povratnu loptu na nogu Paula Dybale kojem je sjelo na rolicu, a Broz ulazi u blok i loptu odnosi u korner! Inter će se morati isprsiti i ovom čovjeku dati veću božićnicu!

• 31'

Promašaji bi se mogli osvetiti Interu. Matteo Politano opet je prošao po desnoj strani, odigrao je još jednu vrhunsku loptu u pet metara, a Mauro Icardi i Ivan Perišić se pomalo komično sudaraju i loptu u koprodukciji šalju pored gola. Tragedija...

• 30'

Pa što je sada promašio Roberto Gagliardini? Inter je u tri poteza izigrao obranu Juventusa, Politano je prekrasno primio jednu dijagonalu te se sjurio u kazneni prostor 'Stare dame', a onda je loptu ostavio Gagliardiniju koji u mat situaciji pogađa stativu. Interovi navijači zaisigurno viču: 'VADI GA VAN!'

• 25'

Inter se nakon lošijeg početka stabilizirao na sredini terena. Naš Marcelo Brozović sjajno diktira ritam Interove igre iz dubine, a Ivan Perišić opasno prijeti iz kontre.

• 14'

Opasan je i naš Šime! Ivan Perišić odigrao je Vrsaljka na stranu, a on se sjurio po desnoj strani. Nije imao boljih opcija pa je ušao u sredinu i zapucao prema golu Wojciecha Szczęsnog, ali Poljak to lako brani.

• 9'

Velika prilika za Juve! De Sciglio je prekrasno petom proigrao Argentinca Paula Dybalu koji se sjurio pred Samira Handanoviča. Pucao je pod prečku, ali Slovenac loptu vrhunski brani i izbija u korner.

• 7'

Cristiano Ronaldo izveo je seriju driblinga, a onda se namjestio na desnu nogu kojom je oštro obacio, a Paulo Dybala glavom loptu šalje preko gola.

5' Žuti karton

Massimiliano Irrati odlučio je primiriti strasti odmah na početku utakmice. Miralem Pjanić napravio je jedan nesmotren start na sredini terena, a sudac mu je odmah dao žuti karton.

• 3'

Prvu priliku na utakmici imao je Inter. Centaršut s lijeve strane primio je Mauro Icardi, a onda ostavio na udarac Joao Mariju koji puca iz voleja, a obrana Juventusa blokira taj pokušaj.

• start_end

1' Početak

Sudac Massimiliano Irrati dao je znak za početak utakmice između Juventusa i Intera.

• NAJAVA

U Torinu se igra Derby d'Italia. Inter je dominirao u prošlom desetljeću, Juventus dominira u ovom. Na tablici, Bianconeri imaju 11 bodova prednosti, ali igrat će se posebna utakmica, uvijek pomalo 'luda', a Interu i himna govori da je 'lud' klub. Sve je moguće kad se igra derbi Italije.

I u toj, najvećoj utakmici talijanskog nogometa, najviše će biti Talijana i - Hrvata. Za Juventus Mario Mandžukić, a za Inter Marcelo BrozovićIvan Perišić i Šime Vrsaljko! CRO-fešta na talijanskom nogometnom prazniku.

• SASTAVI

Još je 20 minuta do početka utakmice, a četiri Hrvata počet će u derbiju - jedan na strani Juventusa, a tri u redovima Intera.