Komentari 12

Ćuže u završnici riješio Inter, Istra uzela tri boda u Zaprešiću

1

Dinamovac na posudbi u Istri pogodio je u 83. minuti, a potom u sudačkoj nadoknadi potvrdio gostujuće slavlje koje je nekoliko minuta bilo u većoj opasnosti s obzirom da je u 85. isključen Galilea

U prvom susretu drugog kola Prve HNL Istra 1961 je u Zaprešiću pobijedila Inter s 2-0. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mario Ćuže, koji se upisao u strijelce u 83. minuti i trećoj minuti sudačke nadoknade.

Gosti su od 85. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Španjolac Einar Galilea.

Sve najzanimljivije dogodilo se u zadnjih 10 minuta utakmice. U 83. minuti mladi napadač koji je u Istru došao na posudbu iz Dinama krasno je prošao kroz obranu Intera i sigurno poentirao pokraj Žige Freliha. Samo minutu kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona 'pocrvenio' Galilea, ali Inter to nije znao iskoristiti.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Ćuže u posljednjoj minuti nadoknade kada je opet krenuo sam prema golu i zabio za 2-0.

Za Puljane je to prva pobjeda ove sezone nakon što su na otvaranju sezone izgubili na Poljudu od Hajduka (0-2), dok je Inter u prvom kolu odigrao 1-1 protiv Gorice, a sada upisao poraz na svom travnjaku.

U subotu su na rasporedu još dvije utakmice, sastaju se Slaven Belupo i Dinamo, te Lokomotiva - Rijeka, dok će u nedjelju igrati Gorica i Osijek, te Varaždin i Hajduk.