Komentari 29

Da je netko pisao scenarij: Niko Kovač u finalu ide na - Bayern!

1

Eintracht - Bayern, finale njemačkog kupa. Eintracht je u polufinalu s 1-0 izbacio Schalke. Niko Kovač u svojoj posljednjoj utakmici na klupi Eintrachta bori se protiv kluba koji će preuzeti sljedeće sezone

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta, koje vodi bivši hrvatski izbornik i budući trener Bayerna Niko Kovač, drugu sezonu zaredom će igrati u finalu njemačkog kupa. Eintracht je u Gelsenkirchenu šokirao Schalke s 1-0, a gol vrijedan finala postigao je Luka Jović (75).

Od 80. minute gosti su igrali bez isključenoga Gelsona Fernandesa, koji je dobio crveni karton samo 140 sekundi nakon što je ušao u igru. Marko Pjaca je igrao za Schalke do 52. minute, dok je Ante Rebić kod gostiju i dalje izvan sastava zbog ozljede.

Kovač je i lani s Eintrachtom igrao i izgubio finale kupa od Borussije Dortmund (1-2), a ove godine će im protivnik biti Bayern koji je u utorak sa 6-2 slavio kod Bayera. Kovaču će to biti duel protiv kluba koji preuzima na kraju sezone.

Eintracht je prvi put u 43 godine dvije godine zaredom u finalu.