Komentari 36

'Dali smo Gorici poklone koji se dijele za Božić i Novu Godinu'

2

Moramo držati koncentraciju svih 90 minuta,odigrati kao prvo poluvrijeme kad nam protivnik nije zapucao na gol. Imali smo bezbroj situacija ali nedostajao nam je instinkt pravoga napadača koji želi dati gol.

Nakon što je nikad ranije ispao iz Europe, Hajduk je isti ''uspjeh'' ponovio i u kupu, izjednačio je najgori rezultat u povijesti natjecanja za Rabuzinovo sunce. Prvi kiks bio je koban za trenera Sinišu Oreščanina, a kako sada stvari stoje, ispadanje iz kupa od Gorice nisu dovele u pitanje status Damira Burića koji će momčad povesti i u sutrašnji ogled s istim protivnikom, na istom stadionu.

00:55

Hajduk ima maksimalan učinak na Poljudu, ali i minimalan na gostovanjima, i ako se tu nešto ozbiljno ne promijeni teško da će Burić još dugo zadržati svoju poziciju. A koliko su bolji rezultati realni za očekivati veliko je pitanje, prije svega zbog psihološkog pritiska kojem su igrači evidentno podlegli, a onda i zbog rasporeda koji u naredna četiri kola Hajduku servira četiri derbija, sutra Goricu u gostima, a potom redom Osijek na Poljudu, Dinamo u Maksimiru, i za kraj Rijeka na Poljudu...

Uoči novog ogleda protiv Gorice Damir Burić dao je izjavu za klupski portal u kome je kazao kako je ispadanje iz kupa bilo dosta teško za njega i momčad, ali da su napravili analizu utakmice iz koje su uvidjeli jako puno nevjerojatnih individualnih pogrešaka.

- Mi moramo držati koncentraciju svih 90 minuta, moramo odigrati kao prvo poluvrijeme, kad nam protivnik nije zapucao na gol. Imali smo bezbroj situacija za povesti, ali nedostajao nam je instinkt pravoga napadača koji želi dati gol. I na tome moramo raditi – kazao je Burić koji je razloge poraza našao u obrambenim pogreškama. Bilo je dosta pogrešaka u duelima, duge lopte nismo kvalitetno rješavali, napravili smo neke prekršaje a iz jednog takvog je Gorica i povela.

'Nisu mi naudili ni puno jači od njih, a kamoli ove kukavice...'
'Nisu mi naudili ni puno jači od njih,  a kamoli ove kukavice...'

Burić je najavio i promjene u sastavu, vjerojatno i u formaciji, ali cilj ostaje isti, borba za sva tri boda.

- Bit će promjena u formaciji i u kadru, mi se nadamo da ćemo imati na raspolaganju i igrače koji su bili ozlijeđeni. Neki su dobili udarce i prisilno ćemo morati mijenjati. Gorica je pokazala neke dobre stvari, ali mi moramo odigrati cijelu utakmicu koncentrirano, kako smo odigrali prvo poluvrijeme, to je formula za uspjeh. Momci su bili samokritični, svjesni su da smo Gorici dali poklone kakvi se dijele za Božić i Novu godinu, a to se ne smije događati.

Iako Burić i dalje u prvi plan ističe problem neefikasnosti, ništa manji problem nije mu pozicija među vratnicama. Posavec se muči s ozljedama i lošom formom već duže vrijeme i ne brani u željenoj formi. Nema tome dugo, Hajduk je imao Kalinića, Stipicu, Grbića i Leticu, no struka nije odradila posao kako treba. Lako što su Kalinić i Letica otišli za po tri milijuna eura, to su bili dobri poslovi, ali Grbić i Stipica su otišli besplatno, po svemu sudeći isto će se dogoditi i s mladim Ljubićem, a Duka nije mogao izdržati pritisak s kojim se mora nositi svaki prvotimac Hajduka.

Srušio 'bile' pa mu je Torcida vikala: Lovriću, dođi u Hajduk!

Iako je u lošoj formi, mora braniti Posavec koji je u ovoj sezoni upisao već nekoliko ozbiljnih kikseva, sjetimo se kako mu je Andrijašević zabio glavom s ruba kaznenog prostora, kolo potom Serderov mu je zabio u ''njegov kut'', protiv Belupa je trebao dobiti crveni karton ali ga je spasilo to što sudac Bel nije mogao vidjeti da je dirao loptu rukom van kaznenog prostora, Lovrić mu je u srijedu zabio iz slobodnog udarca u ''njegov kut''... Da ne spominjemo kiks iz prošle europske epizode protiv Steaue, koji je Hajduka koštao ispadanja. Posavec je doveden u Hajduk u statusu mladog reprezentativca, za njega je plaćena odšteta Palermu i dobio je primjerena primanja svom statusu. No za sada ih nije opravdao...

Buriću, odlazi? Pa čovjek ima bolji start nego Wenger i Kek!