Komentari 2

Del Piero i Amauri 'srušili' dominantni Real u Torinu

13

Iako Ranieri nije mogao računati na 11 igrača, njegov Juventus pobijedio je u Torinu madridski Real 2-1 i preuzeo čelnu poziciju u skupini H

Zbog ozljeda nisu igrali Buffon, Trezeguet, Camoranesi, Zebina, Zanetti, Polulsen... Juve nikoga nije uspio dobiti u posljednjih pet utakmica. Ranieri je na rubu otkaza, sportski direktor Serge Blanc također. No sve to pada u vodu kada imaš Alessandra Del Piera. Dobri stari Alex je već u 5. minuti odigrao dupli pas s Amaurijem, opalio iz prve s više od 20 metara i pogodio rašlje Casillasova gola. Fantastičan gol i šok za goste iz Madrida već na startu!
Real nakon primljenog gola nije izgledao dobro, iako su Španjolci češće imali loptu u svom posjedu. Do kraja poluvremena nikako nisu uspjevali pronaći ključ za obranu Juventusa, a novi šok stigao je početkom nastavka. Pavel Nedved je u 49. minuti poslao odličan centaršut s lijeve strane, a pred golom je spretan bio Amauri. Pucao je glavom, još se lopta odbila i od Heinzea i završila u golu. U prvenstvu i Ligi prvaka dva gola Juventus je ove sezone zabio samo BATE-u i Petržalki. I sada Realu...
Nakon drugog kola Real je krenuo svim silama prema naprijed. Pucali su iz svih pozicija, Wesley Sneijder pogotovo, ali do izjednačenja nisu mogli. Nadu je probudio gol Ruuda van Nistelrooya, koji je zabio glavom nakon nabacivanja Heinzea. Statistika je na kraju pokazala da je Real pucao 17, Juve 8 puta. Loptu su u svom posjedu imali 63 % vremena, ali bodove nemaju.