Najnovije vijesti iz Hrvatske i Svijeta na 24sata

Pet strijelaca i sedam golova za veliki Rijekin jackpot u Puli!

None Foto: Goran Kovacic/PIXSELL 7

Riječani su u Puli 'do vrha' napunili mrežu Istre. Izgledalo je u početku kako bi domaći mogli parirati Istranima, ali ubrzo je sve palo u zaborav. Po dva su gola zabili Pavičić i Čolak, a jednom Acosty, Puljić i Capan

U dvoboju 32. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Rijeke slavili protiv Istre 1961 s čak 7-0 (2-0) i učvrstili se na drugoj poziciji. To je najveća ligaška gostujuća pobjeda Rijeke u povijesti.

Riječani su pobjedu osigurali već u prvom dijelu pogocima Domagoja Pavičića (28) i Mirka Antonia Čolaka (36), a dokraja je uslijedila katastrofa Puljana. Pavičić se po drugi puta upisao u strijelce u 49. minuti, a asistirao mu je Kvržić, koji je u 62. minuti ubilježio i treće dodavanje za gol, kojeg je iskoristio Čolak za 4-0.

Raspoložena Rijeka se na tome nije zaustavila, Nigerijac Acosty je u 67. minuti povećao na 5-0, Jakov Puljić dvije minute kasnije zabija i šesti gol za goste, a konačnih 0-7 postavlja Luka Capan u zadnjoj minuti.

Rijeka je druga sa 62 boda, devet bodova više od Osijeka i Hajduka, dok je Istra predzadnja s 22 boda, s 11 bodova više od Rudeša i šest manje od Intera. Pred 1500 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Gabrilo iz Splita.

Istra

0
:
7

Rijeka

28', 49' Pavičić, 36', 62' Čolak, 67' Acosty, 69' Puljić, 89' Capan
  • 90' KRAJ

Kraj je utakmice i igrači Istre mogu odahnuti, a pogotovo to može napraviti kapetan Čondrić koji više neće morati u svoju mrežu po loptu. U nastavku je Istra potpuno nestala s terena Aldo Drosine te je nakon 0-2 na poluvremenu 'popila' još pet komada. Zabijali su Pavičić, Čolak, Acosty, Puljić i Capan.

• 90' GOL

Katastrofa u Puli! Rijeka je zabila i sedmi gol u Čondrićevu mrežu, a ovaj je put na drugoj stativi Capan s par centimetara poslao loptu u mrežu. Drugi je ovo 'jackpot' Rijeke ove sezone, imat će Igor Cvitanović što za reći svojim igračima na kraju utakmice.

• 80'

Riječani i dalje napadaju, ali Josip Čondrić brani sve njihove pokušaje. Izašao je kao pobjednik u dvoboju kapetana na pet metara - pucao je Kvržić, ali odličnom je reakcijom golman Istre obranio udarac riječkog kapetana.

• 69' GOL 6-0

Nismo se stigli ni okrenuti, a nije ni Čondrić jer je u dvije minute dva puta vadio loptu iz mreže! Prvo ga je probio Acosty lijepim udarcem u desnu stranu gola, a samo dvije minute kasnije u suprotnu je stranu loptu poslao Jakov Puljić i 'za gol' pobjegao Mirku Mariću na mjestu prvog strijelca lige sa 16 golova.

• 62' GOL 4-0

U potpunosti je s terena nestala Istra! Rijeka je dominaciju u drugom dijelu okrunila novim golom. Sve su odlično napravili Riječani an desnom boku i uputili loptu na peterac gdje je Antonio Mirko Čolak laganim 'tap-inom' poslao loptu u mrežu.

• 54'

Istra i dalje traži put prema riječkom golu. Igor Cvitanović tako je odlučio izvaditi Markusa Pavića, a u igru poslati Marina Grujevića. Imali su Istrani slobodnjak na tridesetak metara od Slugina gola, ali loše su to izveli i predali loptu gostima. Prošao je iz kontre Lončar Istrinom obrano, pucao i zatresao stativu!

• 47' GOL 0-3

Zaprijetio je odmah Perić Komšić i s lijevom nogom pucao prema Rijekinom golu, ali obranio je sluga. Odmah u sljedećem napadu Kvržić je poslao odličnu loptu u šenaesterac gdje ju je dočekao Pavičić i samo se 'nakloni' za velikih 3-0.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme. Nije bio zadovoljan Fuentesom Igor Cvitanović pa je umjesto njega u igru poslao Perića Komšića.

• POLUVRIJEME 1-0

Imala je Istra početnu inicijativu, ali Riječani su 'na iskustvo' slomili domaće nogometaše. Prvo je Pavičić lijepo pogodio sa sedamnaestak metara, da bi Čolak osam minuta kasnije silovito zabio nakon asistencije Kvržića. Istra polako tone prema kvalifikacijama za 1. HNL.

Nastavak slijedi za petnaestak minuta.

• 45' Nadoknada

Četvrti sudac titlić pokazao je da će se igrati još minuta sučeve nadoknade.

• 42'

Zaustavljena je igra jer je Čolak dobio udarac u vrat. Zaiskrilo je sad malo između Halilovića i Čuljka, ali sudac gabrilo sve je smirio i igra se nastavlja. Istrani su krenuli u novi napad.

• 36' GOL 0-2

Prijetili su Istrani, ali opet su gosti pokazali kako im je i malo prostora dovoljno za stvaranje prednosti. Desni je bok probio kapetan Kvržić, oštro ubacio prema šest metara gdje je loptu odlično poklopio Čolak i probio Čondrića na gol liniji.

• 32'

Pokušao je pokraj Sluge proći Laukžemis i zavrnuti loptu u gol, ali golman Istre u zadnji je trenutak obranio loptu. Bila je ovo lijepa prilika Istrana koji su dobili korner, ali Sluga je još jednom siguran i izbija loptu izvan šesnaesterca.

• 28' GOL 1-0

Imali su terensku inicijativu Istrani, ali onda je zabljesnula Rijeka i na semaforu je 0-1. Pavičić je uzeo loptu i pucao sa sedamnaestak metara. Udarac nije bio pretjerano jak, ali je završio iza Čondrićevih leđa.

• 27'

Probao je sada petom Laukžemis prenijeti jednu loptu na sredini terena, ali umjesto lopte je đonom pogodio Kvržićevu glavu. Nasreću, nije se dogodilo ništa opasnije i Istrin veznjak je prošao bez kartona.

• 24'

Ne mogu povezati kvalitetna dodavanja igrači Istre i Rijeke. Domaći imaju laganu inicijativu, ali stopostotnih prilika zasad nije bilo. Pokušao je sada Pavičić gurnuti Halilovića u gol šansu, ali Čondrić je pravovremenim istrčavanjem spasio svoj gol.

• 18'

Zaprijetili su sada iz prekida Riječani. Ubacio je Murić, a lopta je preletjela sve. Umalo ju je na drugoj stativi stigao Župarić, ali nije uspio već je ona otišla u gol aut. Odmah su na drugoj strani zaprijetili Istrani. Fuentes je pucao sa sedamnaestak metara od gola, ali Sluga se odlično bacio i obranio udarac.

• 5'

Bolji su Istrani u prvih pet minuta. Pavić je lijepo prošao po lijevom boku i ubacio odličnu loptu u peterac, ali prebrzi su bili napadači Istre. Zaprijetili su i Riječani nakon kornera, ali bilo je to bezopasno za Čondrićev gol.

• 3'

Prva je na utakmici zaprijetila Istra. Lijepo su na lijevoj strani odigrali Čuljak i Laukžemis, a Litavac je sa sedamnaestak metara iskosa pucao prema golu, no Sluga je to zaustavio bez problema.

• 1' POČETAK

Počela je utakmica na Aldo Drosini, a prvi su s centra krenuli domaći.

• SASTAVI

Dvadesetak je minuta do početka utakmice, a poznato je u kojim će sastavima momčadi započeti Derbi della Učka.

Istra 1961 (4-3-3)

Čondrić (c) - Franić, Julio, Rufati, Čuljak - Laukžemis, Galilea, Lončar - Savio, Fuentes, Pavić

Rijeka (4-2-3-1)

Sluga - Kvržić(c), Župarić, Punčec, Smolčić - Lončar, Lepinjica - Murić, Pavičić, Halilović - Čolak

• NAJAVA

Igor Biščan slavi 41. rođendan. Lovi pobjedu u Derbiju della Učka kao zalet pred derbi s Dinamom na Rujevici nakon kojeg se ide Osijeku pa čeka Lokomotivu. A posebno kao uvod u finale Kupa s Dinamom na istoj lokaciji: riječko-zagrebački nogometni okršaj za trofej 22. svibnja na Drosini...

- Do toga još ima vremena, prvo i osnovno je pobijediti Istru u subotu, ali kad me već pitate... Da, postoji šansa i svi se nadamo da bi kapetan Alexander Gorgon mogao biti spreman za to finale. A mi sa njim ili bez njega moramo iz utakmice u utakmicu podizati razinu igre da bi zadržali drugo mjesto jer: više nemamo utakmica sa protivnicima kao što je npr. bio Rudeš. Sad nas čeka derbi za derbijem - kaže Bišćan.

- Istra se digla u zadnje tri utakmice, motiv će biti najveći mogući jer čeka nas regionalni derbi. Drago mi je zbog mog bivšeg suigrača Igora Cvitanovića, da je Istru uspio podići, ali vjerujem da ćemo na Drosini znati odigrati tako da dođemo do tri boda. Ne smijemo im dopustiti da se razmašu. Ne igraju im Mierez i Iglesias, ali imaju Fuentesa. Definitivno su bolji od onoga što tablica možda sugerira. Nama je, koliko god to zvučalo kao fraza, svaka sljedeća utakmica: ključna - zaključio je Bišćan.