Komentari 146

Osijek nestao u magli: Dinamo učvrstio prvo mjesto na tablici

4

U derbiju 13. kola 1. HNL, Dinamo je slavio na gostovanju kod Osijeka rezultatom 0-2. Prvi je gol dao Gavranović u 64. minuti, a utakmicu je u sudačkoj nadoknadi zaključio Olmo

Magloviti derbi otišao je na stranu Dinama! Modri su na Gradskom vrtu upisali novu pobjedu (0-2) golovima Gavranovića i Olma. Na konto su stavili nova tri boda i učvrstili prvu poziciju.

Prvo poluvrijeme krenulo je oštro s Dinamove strane. Dva ružna starta na Bobanu rezultirala su žutim kartonima za Stojanovića i Perića. Propustio je Osijek i dvije velike prilike. Prvo je Lončarov udarac na putu prema golu pogodio Marića, da bi kasnije Škorić s ruba peterca glavom poslao loptu preko gola.

Kako se poluvrijeme bližilo kraju, na Gradskom je vrtu bila sve slabija vidljivost zbog guste magle.

Drugo poluvrijeme počelo je kao i prvo, s dva žuta kartona, ovaj put u istoj minuti. Prvo je Boban startao na Stojanovića, a nedugo zatim je Lončar pokupio Kadziora za nove kartone u momčadi Osijeka. Praktički prvu dobru priliku Dinama u gol je pretvorio Mario Gavranović. Opasno je tukao Gojak sa 17 metara, loptu je kratko odbio Malenica, a švicarski reprezentativac stigao je na odbijanac i spremio ga u gol.

U 81. minuti utakmica je nakratko prekinuta jer se u potpunosti smanjila vidljivost pred golom Osijeka. U nastavku igre mogao je Osijek do izjednačenja, ali udarac glavom Škorića pogađa prečku, da bi nedugo zatim i Dinamo zatresao prečku preko Olma. Konačno rješenje utakmice stiglo je u 94. minuti kad je Dani Olmo istrčao kontru i zabio u lijevu stranu gola za konačnih 0-2.

Osijek - Dinamo 0-2 (0-0) (16' Gavranović (0-1), 90'+4' Olmo (0-2))

Osijek 4-3-2-1 : Malenica - Grgić, Guti, Škorić, Lončar(90'+2' Pervan) - Ćavar (80. Štrkalj), Pušić, Kamenar (68. Dugandžić) - Hajradinović, Boban - Marić

Dinamo 4-1-4-1: Livaković - Stojanović, Theophile-Catherine, Perić,  Rrahmani - Ademi - Oršić, Gojak, Olmo (90'+5' Šunjić), Kadzior (71. Hajrović) - Gavranović (78. Petković)